romek
niedziela, 25 sierpnia 2013, 21:54

NIKE PREMIER CUP 2013 / Młodzi motorowcy z Piłkarskich Nadziei zajęli czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski / Najlepsi uczniowie akademii Jerzego Dudka…

W ten weekend w Łodzi na trzech boiskach rozegrany został Ogólnopolski Finał Klubowych Mistrzostw Polski rocznika 1999 „ NIKE – Premier Cup” – 2013. W turnieju wzięły udział mistrzowskie drużyny z 16 wojewódzkich związków piłki nożnej  rocznika 1999 wyłonieni w rozgrywkach krajowych w sezonie piłkarskim 2012/2013.

Lubelski Związek Piłki Nożnej reprezentowała drużyna Piłkarskich Nadziei Motor Lublin – mistrzowie województwa lubelskiego.

Region lubelski od wielu lat nie może pochwalić się sukcesami w piłce nożnej.
Zarówno seniorska jak i młodzieżowa piłka nożna wypada bardzo słabo na tle innych województw. Tym bardziej na podkreślenie wymaga sukces drużyny Piłkarskich Nadziei Motoru rocznik 99 , który przebojem wdarł się do najlepszej czwórki drużyn w Polsce pokonując w ćwierćfinale ekipę Legii Warszawa.

W niedzielnym meczu o miejsce w tzw. małym finale podopieczni trenera Grzegorza Komora zmierzyli się z mistrzem województwa poznańskiego – Wartą Poznań. W regulaminowym czasie był remis 1:1, niestety lublinianie przegrali w rzutach karnych padł 2:3. Szkoda, gdyż mecz toczył się z  przewagą PN Motor i długim prowadzeniem 1:0.

Lublinianie osiągnęli historyczny i nie notowany od wielu lat sukces awansując do czwórki drużyn w Polsce.
Aby zagrać w finałach ogólnopolskich najpierw młodzi piłkarze musieli wygrać ligę województwa lubelskiego, gdzie odnotowali niebywały wyczyn wygrywając wszystkie mecze przez cały rok.

 Na finałach w Łodzi zespół Piłkarskich Nadziei Motor Lublin w grupie pokonał mistrza województwa opolskiego Pomologię Pruszków, następnie zachodniopomorskiego Bałtyk Koszalin i zremisował z Arka Gdynia – mistrzem Pomorza. W ćwierćfinale zawodnicy trafili na faworyzowaną i słynącą ze swojej akademii – Legię Warszawa – gdzie po ambitnym meczu wygrali 1:0.

Półfinał mimo przewagi nie był już tak udany i po jednym błędzie defensywy lublinianie przegrali 0:1 z akademią Jurka Dudka – As Progres Kraków.

Awans do mistrzostw wywalczyła drużyna w składzie:     
Olaf Ciepliński, Bartek Kozłowski, Adam Mazurek, Maks Cichocki, Michał Chachuła, Kuba Buczek, Jacek Leszcz, Kamil Franczak, Kacper Persona, Krzysztof Jaśkiewicz, Bartek Tkaczuk, Piotr Lecki,  Aleksander Flis, Mateusz Chyła, Daniel Mostowiec, Mateusz Grabarek, Daniel Brzozowski, Dariusz Drzazga, Wojciech Próchniak, Alan Rakowski, Krzysztof Kurkiewicz, Dmytro Lukaszuk, Kuba Filipek, Kasandra Parczewska, Jakub Szyba, Jakub Świstowski

Cezary Deneka


Komentarze do 'NIKE PREMIER CUP 2013 / Młodzi motorowcy z Piłkarskich Nadziei zajęli czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski / Najlepsi uczniowie akademii Jerzego Dudka…' (2)
  • Kinga6 lat temu Bezpośredni link

    Gratulacje 😀 :3

  • KK6 lat temu Bezpośredni link

    Życzę wam sukcesów …najlepiej w Motorze . Prezesom , oraz osobom które decydują o ich przyszłości , życzę dobrej woli oraz zdrowego rozsądku dla dobra naszego klubu Motor , żebyśmy ich pózniej nie ściągali do Lublina za grube pieniądze , Panowie do rozmów !!!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.