romek
piątek, 23 sierpnia 2013, 07:10

A klasa LUBLIN (IV) / DKS Bękitni podejmą GKS Niemce…

Ropoczynają rozgrywki piłkrze lubelskiej klasy A w grupie czwartej. Wśród stawki drużyn jest dwóch beniaminków – DKS Błękitni Dys i PLKS Piotrcovia Piotrków. Do faworytów należy z pewnością GKS Niemce, spadkowicz z V ligi lubelskiej.

I własnie GKS Niemce przyjedzie do Dysa, gdzie zagra na poczatek z beniaminkiem prowadzoym przez Dariusza Kozłowskiego. To najciekawsze starcie pierwszej kiolejki. Obie drużyny wiedzą, jak ważny jest start w rozgrywkach. To niemal to samo co pierwszy zabójczy rzut w „młocie”, to bardzo często pierwsze rekordowe pchniecie kulą, to gol w pierwszej minucie – ten ktory przy odpowiedniej taktyce ustawia mecz. A dobry start w rozgrywkach to czasem wiatr w żagle na cały sezon.

– Każdy by chciał wygrać na poczatek. Nasz zespół  jest już przygotowany, wzmocniło nas kilku chłopaków, lecz generalnie gramy swoimi zawodnikami – mówi trener Kozłowski. – Ja za faworytów uważam drużynę z Wierzchowisk. Rzekomo wzmocniła się ekipa z Ciecierzyna którą zasiliło wielu nowych graczy, ale moim zdaniem  wzocnienia mają zalety i wady…

Co warte szczególnej uwagi to fakt, że piłkarze z Dysa wyremontowali sami boisko, sami załatwili ponad 150 krzesełek. Wartość czynu społecznego trudno wycenić – bo przyjemność grania na przygotowanym przez siebie obiekcie z pewnością wyzwala dodatkowe emocje. Chłopaki z Dysa z pewnością już zapewnili sobie sympatię kibiców i mediów.

Do pierwszego miejsca aspiruje też LKS Wierzchowiska gdzie gra Kamil Witkowski – król strzelców rozgrywek w 2013 roku – 32 bramek.

Inny beniaminek Piotrcovia zmierzy się Rohlandem Tuszów, zespołem w którym nadal wyróznia się Łukasz Depa (foto2) – zawodnik który od kilku już lat zadziwia skutecznoscia. Ciekawe jak na tle wyższej klasy rozgrywkowej spiszą się bombardierzy Piotrcovii Winiarczyk i Biernat. No i jest jeszcze Avenir Jabłonna – zespół który wiosną zagrał jeden z najbardziej fascynujących spotkań.

A klasa LUBLIN (IV) – najbliższa 1 kolejka / 24-25 sierpnia 2013

Avenir Jabłonna – KS Madjan/Marina Zemborzyce
KS Ciecierzyn – LKS Wierzchowiska
BKS Bogucin – GLKS Głusk
Legion Tomaszowice – KKS Sygnał Lublin
DKS Błękitni Dys – GKS Niemce – 24. 08. 2013 (sobota), Dys – godz.17.00
LKS Kamionka – Motor II Lublin
LKS Rohland Tuszów – PLKS Piotrcovia Piotrków

RD/ Pilkarze Błętitnych Dys przy pracach modernizacyjnych na własnym obiekcie.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.