wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:32

IV liga / Marsz Hetmana trwa! * Beniaminek liderem! * Trzy gole Ziarkowskiego!

Konia z rzędem temu, kto przed sezonem wytypowałby zespół z Żółkiewki na lidera po 3 kolejkach, i to lidera z kompletem punktów. A jednak – po zwycięstwach nad rezerwami Górnika i Opolaninem również spadkowicz z 3 ligi Orlęta Łuków doznał porażki w Żółkiewce. Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Orlęta po wysokich wygranych ze Spartą i Stalą chciały potwierdzić swoją siłę i pokonać beniaminka. Jednak piłkarze Hetmana wcale nie zamierzali im tego zadania ułatwiać.

W pierwszych minutach dało się zauważyć, że gospodarze czują lekki respekt przed bardziej doświadczonym rywalem. To goście rozgrywali piłkę i próbowali konstruować akcje, jednak uważnie grający Hetman nie pozwalał na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Orlęta zniecierpliwione konsekwencją rywala decydowały się na przekątne lub prostopadłe podania z własnej połowy, z którymi bez problemu radził sobie blok defensywny gospodarzy. Jednak nie tylko na obronie skupiali sie zawodnicy trenera Waldemara Wiatra.

W 25. minucie kolejnym dokładnym zagraniem popisał się Kasperek, Koprucha spokojnie opanował piłkę i atomowym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po tym wydarzeniu nic się na boisku nie zmieniło. Orlęta nie miały pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywali, a Hetman prostymi środkami konstruował coraz groźniejsze akcje. W 43 minucie Mirosław miał szansę wpisać się na listę strzelców w swoim debiucie w barwach Hetmana, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek….tak szczęśliwie, że piłka spadła pod nogi Pawła Myśliwieckiego. A Myśliwiecki na 3 metrze z piłką przy nodze przed pustą bramką to pewna bramka. Kiedy wydawało się, że wynikiem 2-0 zakończy się pierwsza połowa, Orlęta wywalczyły rzut rożny. Dokładne dośrodkowanie, lekko spóźniona interwencja obrońców i gol kontaktowy.

Do przerwy 2-1. Na drugą połowę piłkarze obu klubów wyszli zmotywowani. W Hetmanie nastąpiła jedna zmiana. Baran zastąpił Mirosława.  Goście zdawali sobie sprawę, że muszą gonić wynik, Hetman natomiast wiedział, że rezultat z pierwszej połowy jest niewielką zaliczką. W tej części gry lepiej prezentował się Hetman. Stwarzał sobie groźne akcje, Łukowianie popełniali coraz więcej prostych błędów i bliżej było do podwyższenia prowadzenia niż do wyrównania. Stuprocentową okazję miał Nogas, jednak będąc oko w oko z bramkarzem gości strzelił nad poprzeczką. Co nie udało się stoperowi, poprawił napastnik. Myśliwiecki po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców dosyć szczęśliwie wpychając piłkę do siatki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza.

Było to w 65 minucie meczu i od tego Orlęta wyglądały na zespół, który pogodził się z pierwszą porażką w sezonie. Szczęście nie dopisało tego dnia zawodnikowi gospodarzy Bielakowi. Spędził on na boisku zaledwie 5 minut. Po tym jak w 65 minucie zastąpił Banasiewicza, nabawił się urazu przy starcie do piłki i został zmieniony przez Wójcika. W końcówce wszedł jeszcze Kondratowicz. Hetman do ostatniego gwizdka grał konsekwentnie stopując akcje rywali już w środkowej strefie boiska. Orlęta nie potrafiły znaleźć recepty na tak grających gospodarzy i kolejna niespodzianka stała się faktem. Hetman póki co zaskakuje spokojem i mądrością w grze. Trener Wiater skutecznie wprowadził do zespołu nowych zawodników, niektórym piłkarzom ze starej kadry zmienił pozycje i tym sposobem stworzył całkiem sprawnie działającą maszynę.

W najbliższy weekend lidera 4 ligi czeka wyjazd do okupującej ostatnią pozycję Stali Poniatowa.

Ciekawe jak z tej roli wywiąże się beniaminem z Żółkiewki.

GKS HETMAN Żółkiewka – ORLĘTA Łuków 3:1(2:1)

Bramki: Koprucha 25, Myśliwiecki 43,60 – Kłoda 45

Żółte kartki: Skrzypczyński – Matuszewski,Wałachowski

Hetman: Płonka – Świderski, Bloch, Nogas, Skrzypczyński – Banachiewicz (65 Bielak,70 Wójcik), Michał Kasperek, Marcin Kasperek, Myśliwiecki – Koprucha(88 Kondratowicz), Mirosław (46 Baran)

Orlęta: Matłacz – Jurek, Kierych, Bulak (43 Ebert), Kłoda, Wałachowski (80 Jamborski), Kozłowski, Wołoszka (63 Kmieć), Ozygała, Botwina, Gaj (46 Matuszewski).

az

***
Pozostałe mecze 3. kolejki:

* Victoria Żmudź – Orion Niedrzwica Duża 4:0 (2:0)
Pogorzelec (9 z karnego), Wagner (44), Mroczek (70, 77).
Sadowski 2, Bijan, Kosmala – Albingier

Prowadzi Hetman Żółkiewka przed Powiślakiem i Spartą.

Najwięcej bramek strzelił  Łukasz Giza – 6. O jedno trafiebnie mniej ma Jacek Ziarkowski, który zapowiedział zakończenike kariery po zakończeniu tego sezonu.
rd / Foto: gks-hetman-zolkiewka.futbolowo.pl

Komentarze do 'IV liga / Marsz Hetmana trwa! * Beniaminek liderem! * Trzy gole Ziarkowskiego!' (1)