romek
piątek, 16 sierpnia 2013, 14:14

Ponownie wygryli / Opolanin – Hetman Żółkiewka 0:2!

Pierwsze minuty meczu to ataki gospodarzy. Opolanin prowadził grę, wymieniał dużą ilość podań i próbował sforsować defensywę gości. Szczególnie zagrażał po akcjach skrzydłami, jednak żadnego efektu poza rzutami wolnymi to nie przyniosło. Hetman natomiast w miarę upływu czasu grał coraz lepiej, widać było u piłkarzy z Żółkiewki coraz większą pewność siebie, i po początkowym fragmencie w którym głównie wybijali piłkę z własnej połowy, zaczęli konstruować coraz składniejsze ataki.
 
W 19 minucie, po wspaniałym zagraniu Marcina Kasperka, Damian Koprucha świetnie opanował piłkę i uderzając w długi róg pokonał od słupka bramkarza Opolaniana. Gospodarze zdawali się być zaskoczeni takim obrotem sprawy. Ich akcje stawały się coraz bardziej chaotyczne, a konsekwentnie grający Hetman dążył do podwyższenia prowadzenia. Sztuka ta prawie udała się w końcowym fragmencie pierwszej połowy, kiedy po rzucie wolnym centymetrów zabrakło Myśliwieckiemu i Nogasowi aby skierować piłkę do siatki. Wcześniej to gospodarze zaproponowali ciekawy sposób na rozegranie stałego fragmentu. Jeden z zawodników przebiegając nad piłką znalazł się za murem gości, otrzymał podanie i był już oko w oko z bramkarzem. Przy tej sytuacji dobrze zachował się Płonka   (foto2), który odbił silny strzał przeciwnika z bliskiej odległości.
 
Po przerwie widać było u gospodarzy chęć jak najszybszego doprowadzenia do wyrównania. Jednak nie mieli pomysły jak dostać się w pobliże bramki Hetmana. Wstrzeliwane z głębi pola piłki padały łupem obrońców lub bramkarza, a strzał z rzutu wolnego w środek bramki nie mógł zagrozić drużynie gości. Hetman grał mądrze i skutecznie. Kolejna szybka akcja, Myśliwiecki wykłada piłkę Świderskiemu i ten zdobywa swoją debiutancką bramkę w barwach Hetmana. Wynik 2-0 wywołał wśród gospodarzy konsternację i wzrost agresji.
 
Bardziej niż na grze skupili się na dyskusjach z sędzią i nieprzyjemnym faulowaniu rywali. Co prawda mieli jeszcze okazję na gola, ale w sytuacji sam na sam Płonka do spółki z Blochem zapobiegli utracie bramki przez Hetmana. Efektem bezradności była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. Niedługo potem doskonale podaje Myśliwiecki, Bielak wypuszcza sobie piłkę i będąc na skraju pola karnego przed bramkarzem zostaje podcięty od tyłu. Automatyczna czerwona kartka, która oznacza, że Opolanin mecz kończy w 9. Hetman pilnował korzystnego wyniku, a osłabiony Opolanin nie był w już stanie stworzyć sobie okazji. Ciekawe w sumie widowisko zostało lekko popsute zachowaniem piłkarzy z Opola, niepotrzebnymi faulami i głupimi odzywkami w stronę trenerów Hetmana.
 
Również kibice mieli problemy z pogodzeniem się z nieplanowaną porażką swojej drużyny.
 
Hetman natomiast pokazał się z dobrej strony i sprawił niespodziankę.
 

MKS Opolanin – Hetman Żółkiewka 0:2 (0:1)

Bramki: Koprucha 9′, Świderski 56′

Opolanin: Jakóbczyk – Górski R., Górniak , Bąk, Fliszkiewicz – Sak (70’Sawicki), Dajos, Kawałek (53’Saja), Fiuk 46’Rak) – Sikora, Górski C.

Hetman : Płonka – Furmaniak, Bloch, Nogas, Skrzypczyński, Świderski (75 Wójcik), Marcin Kasperek, Michał Kasperek, Banachiewicz (65′ Bielak), Koprucha (88′ Kondratowicz), Myśliwiecki

Żółte Kartki: Saja, Bąk, Górski, Górniak (O), – Nogas, Świderski, Myśliwiecki (H)

Czerwone Kartki: Bąk, Fliszkiewicz (O)

az / foto – mksopolanin.pl

Komentarze do 'Ponownie wygryli / Opolanin – Hetman Żółkiewka 0:2!' (1)
  • kiepski5 lat temu Bezpośredni link

    EXtra, już 6 pkt i oby tak dalej

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.