romek
środa, 14 sierpnia 2013, 08:31

P r o f i l e / Rafał LATOS (Perła Rudnik) – Niezastąpiony…

Rafał Latos gra z numerem 14 i to już wiele mówi. Z takim samym numerem występował Johann Cruyff i to w czasach, kiedy obowiązywała numeracja literalna – od 1 do 11. Dla Holendra był wyjatek… Bo był piłkarzem wyjątkowym i gdzie nie poszedł grać to całyzespół nagle się odmieniał.

 Ajax Amsterdam gdzie rozpoczynał jest chyba jedynym klubem w historii, który w jednym sezonie zdobył wszystko co było do zdobycia w światowej piłce. Był mistrzem i zdobywcą pucharu Holandii, zdobył PEMK (dzisiaj Liga Mistrzów), Superpuchar Europy i Puchar Świata. Johann Cruyff we wszystkich rozgrywkach był, jeśli nie najlepszym to czołowym strzelcem, zdobywcą decydujących złotych goli w meczach finałowych.

Barcelona po jego przyjściu nagle odzyskała mistrzostwo Hiszpanii. Nieznane Levante, gdzie grał za udziały w zyskach z meczu (w ligdze regionalnej nagle zaczęło przychodzić ponad 20 tys. kibiców) wygrywało mecz za meczem, a Feyenoord będący w holenderskim dołku zaraz po przyjściu Cruyffa zdobył i mistrzostwo i puchar. W Los Angeles Aztecs i FC Washington Diplomats wygrywał mecze i strzelał większość bramek. Wszędzie honorowano go chyba specjalnie wymyśloną pod niego nagrodą „Najbardziej wartościowego piłkarza”. Wygrywał trzykrotnie ranking France Football na piłkarza roku w Europie. Słowem był najlepszy, najwartościowszy i niezastąpiony.

W sezonie 2012/2013 niezastąpionym był też zawodnik Perły Rudnik Rafał Latos – 22 mecze ligowe, 4 pucharowe i 4 towarzyskie. Wszystkie w pełnym wymiarze czasowym, a więc 3o x 90 minut = 2700 minut na boisku. Zabrakło awansu… Rafał strzelił 18 ligowe gole będąc najwartościowszym i niezastąpionym piłkarzem swojej drużyny. B-klasowa Perła odniosła też sukcesy w Pucharze Polski.

rd

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.