romek
wtorek, 13 sierpnia 2013, 14:23

P r o f i l e / Zbigniew LEPIONKA (Pławanice/Kamień) – Pożeganie „Turcji”…

Mecz ligowy z Saweną Sawin będzie ostatnim spotkaniem w roli trenera Pławanic – Zbigniewa Lepionki. Wieloletni trener opuszcza drużynę z podniesionym czołem, zajmując miejsce w pierwszej trójce tabeli V ligi chełmskiej w sezonie 2010/2011 oraz zdobywając czterokrotnie mistrzostwo w halowych mistrzostwach organizowanych przez ChOZPN.

Te słowa pojawiły się na stronach internetrowych w 2o11 roku. Ostatecznie piłkarz do lata 2013  pozostał w kadrze Plawanic. Jednak na Jesień  tego roku zapowiedział definitywny rozbrat z karierą zawodnika i trenera. Pozostaje w zarządzie klubu jako sekretarz.

Karierę rozpoczynał w LZS Turka, później grał w  Kolerzu Dorohusk, Chełmiance, Granicy Dorohusk, Zadrzewiu Zawadówka, Vitrum Wola Uhruska i do końa w Pławaincach. w 2011 roku jego zespół wywalczył drugie miejsce w V lidze chełmskiej.

Słynny „Turcja”  skończył 50. lat. Piłkarska przygoda w jego przypadku trwała 35 lat.

rd

 

 

 


Komentarze do 'P r o f i l e / Zbigniew LEPIONKA (Pławanice/Kamień) – Pożeganie „Turcji”…' (2)
  • nick5 lat temu Bezpośredni link

    dodałbym jeszcze epizod w Sparcie Rejowiec..

  • Łuko5 lat temu Bezpośredni link

    „Turcja” dobry chłop. W Chełmiance był mocnym punktem. Pozdrowienia od kibiców Chełmianki.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.