romek
wtorek, 6 sierpnia 2013, 10:25

TOP grających gwiazd / Niżnik-Ziarkowski-Klempka-Żelazowski-Prasnal-Albingier

Na Lubelszczyźnie po boiskach nadal biega kilku piłkarzy z pierwszoligowym stażem, ba nawet tytułem mistrzów Polski i Danii. Wyjątkowo bogata w ligowe gwiazdy jest V liga lubelska –  Tomasz Żelazowski (ur. w 1974 roku, 66 meczów w I lidze – 9 bramek) , Tomasz Prasnal (ur. 1978r., 136 meczów – 5 goli) , a przede wszystkim Rafał Niżnik (ur. 1974, 148 – 19 goli), to gracze którzy strzelali gole na pierwwszym poziomie rozgrywek. Niżnik z ŁKS Łodź był mistrzem Polski, z FC Broendby mistrzem Danii. Zdobył też puchar Danii.

Niżnik grał w europejskich pucharach, między innymi przeciwko Manchesterowi United (w ŁKS 0:2 i 0:0). W spotkaniu z ŁKS w Łodzi w sierpniu 1998 roku Manchester zagrał w składzie:  Schmeichel – Irwin, Johnsen, Stam, Phil Neville – Giggs (63′ Solskjaer), Butt, Keane, Beckham – Scholes, Sheringham.

Niżnik tak wspominał mecz w rozmowie z Rafałem Patyrą: – Po tym, jak zagraliśmy na Old Trafford  na 0:2, to raczej nie myśleliśmy o czymś więcej, jak tylko o dobrym meczu. Naprawdę było bardzo ciężko przejść Manchester, było to wręcz niemożliwe (śmiech).

W barwach Broendby zremisował w Parmie z miejscowym AC, do udanych zalicza też spotkanie przeciwko IFK Noerkepping. Z całą pewnością będzie gwiazdą rozgrywek V ligi.

W IV lidze niekwestionowaną gwiazdą jest Jacek Ziarkowski (ur.1975,  52 mecze – 17 goli), który w swoim czasie był królem strzelców II ligi w barwach Hetmana Zamość.  Później był piąty w I lidze na liście strzelców w barwach Odry Wodzisław Śląski. Ziarkowski większość bramek strzelał głową uchodząc wówczas za mistrza w tej sztuce. Do dzisiaj uchodzi za czołowego zawodnika IV ligi, a jego gra jest ozdobą spotkań wszystkich drużyn ze Spartą Rejowiec.

Jeśli ktoś idzie na mecz z udziałem Roztocza Szczebrzeszyn wie, że nadal gra w nim Tomasz Albingier (ur. 1982, 7 meczów w Odrze Wodzisław – bez bramek w I lidze).  Dzisiaj ma niewielke możliwości „gwiazdorzenia” w rozgrywkach. Partnerzy są zbyt młodzi, żeby potrafili wykorzystać jego doświadczenie.

Karierę zakończył, a może i nie Karzysztof Klempka (ur. 1965, 15 spotkań w Warcie Poznań w I lidze – 5 bramek), który w sezonie 2012/2013 „przyłożył” swoją pieczęć pod awansem do V ligi Spółdzielcy Siedliszcze – strzelił 7 bramek. To jeden z najwiekszych „wędrowników piłkarskich”. Spółdzielca to jego 14 klub ligowy. Dwadzieścia osiem lat na piłkarskiej murawie. Może i powiedział, że kończy, ale…

Gdyby nam przyszło zestawić TOP pierwszoligowych gwiazd lubelskich boisk AD 2013 to lista osiągnięć jest wymierna: 1. Rafał Niżnik, 2. Jacek Ziarkowski, 3. Krzysztof Klempka, 4. Tomasz Żelazowski, 5. Tomasz Prasnal, 6. Tomasz Albingier.

hs 

PS – To tylko przypmniane z pamięci nazwiska poziomu czwartej ligi i niższych. Jeśli o kimś zapomnieliśmy poinformujcie nas. Jeśli mamy błędne informacje co do tego, czy piłkarz z tej magicznej szóstki będzie nadal grał – tym bardziej czekamy na info.

 

 


Komentarze do 'TOP grających gwiazd / Niżnik-Ziarkowski-Klempka-Żelazowski-Prasnal-Albingier' (6)
 • Anonim8 lat temu Bezpośredni link

  A pidek ?

 • 4448 lat temu Bezpośredni link

  Andrzej Pidek nie grał na pierwszym poziomie rozgrywek, czyli w I lidze czy Ekstraklasie.

 • Futbol1x2pl8 lat temu Bezpośredni link

  Tutaj typujemy wyniki od Ekstraklasy do III Ligi: http://www.futbol1x2.pl
  Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!
  Pula nagród – 16 000 PLN!

 • błekit8 lat temu Bezpośredni link

  Jest wielu innych , np w Błękicie Cyców gra Rafał Wej, który miał wystęy nawet w stanach w II ligowym zespole ze stanów, Trener Wojciechowski II liga, o takichludziach juz zapominacie ?? :/

 • ALL8 lat temu Bezpośredni link

  Wej i Wojciechowski też nie grali na pierwszym poziomie rozgrywek, ale prawda że zasługują na zainteresowanie. Swoją drogą taki all stars Lubelskie KOZIOŁKI na wzór ORŁOW Górskiego byłby atrakcją naszych boisk.

 • A.K8 lat temu Bezpośredni link

  Krzysztof Klempka, rocznik 1968, a nie 1965 😉

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.