romek
sobota, 3 sierpnia 2013, 08:57

II Liga / Olimpia Zambrów kolejnym rywalem Wisły

Drugi z tegorocznych beniaminków, zespół Olimpii Zambrów, będzie rywalem puławskiej Wisły w inauguracyjnym meczu sezonu 2013/2014 przed własną publicznością. Zambrowianie awansowali do II ligi po raz drugi, ale dopiero pierwszy raz mają możliwość gry na tym poziomie. Po uzyskanym awansie w sezonie 2010/2011 zespół Olimpii zrezygnował z gry na tym szczeblu.

Drużyna Krzysztofa Zalewskiego wygrała III ligę podlasko-warmińsko-mazurską wyprzedzając Mrągowię Mrągowo i Płomień Ełk. Najlepszymi strzelcami w ubiegłym sezonie byli Kamil Zapolnik i Michał Poduch, którzy zdobyli odpowiednio czternaście i trzynaście goli na trzecioligowych boiskach. 

Olimpia sprawiła małą niespodziankę w I kolejce obecnego sezonu remisując w Lublinie z faworyzowanym Motorem 1:1. Bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Ciach.

Wisła Puławy to zespół grający w zupełnie innym stylu niż Motor Lublin: lepiej operujący piłką, odmiennie budujący akcje ofensywne – mówi na łamach sport.pl Krzysztof Zalewski, trener Olimpii Zambrów. – To zgrana drużyna, która od trzech sezonów występuje w zbliżonym składzie. Podejrzewam, że w sobotę w Puławach czeka nas trudniejsze zadanie niż na inaugurację rozgrywek w Lublinie.

 Czy szkoleniowca beniaminka II ligi ucieszyłby więc remis z Wisłą?

Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegał mecz. Zawsze gramy jednak o zwycięstwo. Małą niespodziankę sprawiliśmy w pierwszej kolejce. Również w spotkaniu w Puławach punkty chcielibyśmy zdobyć. Zobaczymy, czy będzie to możliwe – odpowiada Krzysztof Zalewski.

 Olimpia ma przyjechać do Puław w najsilniejszym zestawieniu. Wszyscy zawodnicy powinni być gotowi do gry. Trochę inaczej wygląda to w Puławach. Kontuzje dały się we znaki zawodnikom linii defensywnej i trenerzy mają ból głowy przy zestawieniu tej formacji. Cieszy fakt, że w składzie powinien znaleźć się Michał Budzyński, który przedwcześnie opuścił boisko w Legionowie.

 Start najbliższego spotkania o godzinie 18 w sobotę. Zawody posędziuje Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Kasy przed spotkaniem zostaną otwarte o godzinie 15. Serdecznie zapraszamy na stadion.

kswislapulawy.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.