sobota, 13 lipca 2013, 15:17

Sparing / 2:2 Bogdanki z Jagiellonią…

Bardzo dobry wynik uzyskali nasi piłkarze w meczu kontrolnym z Jagiellonią Białystok. W Siemiatyczach zremisowaliśmy z zespołem T-Mobile Ekstraklasy 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Tomasz Nowak i testowany Damian Szpak.

Dla drużyny z Białegostoku mecz z naszym zespołem był próbą generalną przed startem rozgrywek, dlatego był to niezwykle pożyteczny sparing. Trener Jurij Szatałow wystawił optymalny na ten moment skład, a znaleźli się w nim m. in. testowani napastnicy: Damian Szpak i Michał Fidziukiewicz. Zagrali także przymierzaniu do naszej drużyny obrońcy: Wojciech Lisowski i Lukas Bielak i Michał Sołowiej.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla nas. W 5 min czerwoną kartkę dostał bramkarz Jagi Jakub Słowik, a chwilę później strzałem z rzutu wolnego bramkę na 1:0 dla GKS zdobył Tomasz Nowak. W 42 min było już 2:0 dla nas. Tym razem do siatki trafił Damian Szpak.

W drugiej odsłonie czerwoną kartkę dostał Paweł Socha, a inicjatywę przejęli zawodnicy Jagiellonii. W 60 min bramkę kontaktową zdobył Michał Pazdan, a do remisu w 77 min doprowadził Adam Dźwigała.

Jagiellonia Białystok – GKS Bogdanka 2:2 (0:2)
Bramki:
Pazdan 60, Dźwigała 77 – Nowak 7, Szpak 42
Czerwone kartki: Słowik (5. minuta, Jagiellonia, za faul taktyczny) –  Socha (59. minuta, Bogdanka, za faul)
Jagiellonia: Słowik (7 Baran) – Norambuena (46 Straus), Pazdan, Baran (67 Porębski) Tosik – Quintana (46 Dźwigała), Ukah (46 Bandrowski), Grzyb, Plizga, Kupisz – Piątkowski (68 Pawłowski)
Bogdanka:  Prusak (46 Socha) – Lisowski, Szmatiuk, Bielák, Sasin (80 Wiązowski) – Szałachowski (46 Bonin), Nikitović (46 Sołowiej), Nowak, Niedziela – Fidziukiewicz (63 Szałachowski), Szpak.

gksbogdanka.com.pl

PS. Ciekawistka – Adam Dźwigała (foto – Jagiellonia Białystok) to syn Dariusza Dźwigały, który w połowie lat 90-tych grał w barwach Hetmana Zamość.