romek
środa, 10 lipca 2013, 18:44

Piłkarki nożne MUKSu Kraśnik wywalczyły awans do II ligi kobiet.

Nie mały sukces w sezonie 2012/2013 odniosły kraśnickie piłkarki nożne, które na codzień grają w barwach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kraśnik”. Młode zawodniczki z Kraśnika wygrały rozgrywki III ligi piłki nożnej kobiet grupy lubelskiej i jako jedyna nie pokonana drużyna tej ligi wywalczyła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli II ligi małopolskiej. Kraśniczanki trenują od 2010 roku pod okiem Rafała Tomiło. W kadrze kraśnickiego zespołu znajduje się kilka reprezentantek województwa takich jak: Aleksandra Stopa, Oliwia Kotwica, Olga Jabłońska czy Katarzyna Rostek.

Kraśniczanki w lidze zdobyły aż 45 bramek co daje im najskuteczniejszy atak ligi. Obrona też nie była gorsza i straciła tylko 5 bramek co dało jej drugie miejsce w tej klasyfikacji. Najskuteczniejszą zawodniczką z Kraśnika była Katarzyna Weber, która na swoim koncie zgromadziła 10 bramek na drugim miejscu uplasowała się Olga Jabłońska z 8 trafieniami a na najniższym stopniu podium uplasowała się Ewelina Skórska z 6 golami. Rekord jaki śrubują zawodniczki MUKSu to liczba nie przegranych meczy na własnym obiekcie. Kraśnickie piłkarki nie przegrały u siebie od maja 2011 roku, kiedy to do Kraśnika przyjechały rezerwy ekstraligowego Górnika Łęczna wzmocnione zawodniczkami z pierwszego zespołu (0-3).

Obecnie drużyna MUKSu ma przerwę wakacyjną, która nie potrwa zbyt długo bo pierwsze zajęcia w przygotowaniach do nowego sezonu odbędą się 25 lipca. Od 10 do 17 sierpnia zaplanowany jest obóz sportowy w Cieszanowie. MUKS w sezonie 2013/2014 będzie rywalizował w II lidze małopolskiej, którą tworzą cztery województwa: małopolskie, świętokrzyski, podkarpackie i lubelskie. W rozgrywkach weźmie udział dziesięć zespołów: 1.Wisła Nowy Korczyn, 2. Resovia Rzeszów, 3. Naprzod Sobolów, 4. Moravia Morawica, 5.  Zielonka Wrząsowice, 6.  Victoria Gaj, 7. AZS UJ II Kraków, 8.  Sokół Kolbuszowa, 9. Korona Łaszczów, 10. MUKS Kraśnik.

Zapowiada się więc ciekawy sezon w Kraśniku, który z pewnością pokaże na co stać tamtejszą młodzieżową żeńską piłkę nożną. Miejmy nadzieję, że kraśniczanki bez problemu się utrzymają a zebrane doświadczenie zaprocentuje w najbliższej przyszłości. Za ubiegły sezon serdeczne gratulacje a na nadchodzący życzymy samych sukcesów oraz żeby kontuzje omijały piłkarki!

Skład drużyny MUKS-Stali Krasnik (k) w sezonie 2012/2013

bramka: Magdalena Badura, Urszula Korga

obrońcy: Dominika Deaki, Aleksandra Stopa ©, Katarzyna Rostek, Justyna Maciąg, Renata Stelmaszczuk

pomoc: Ewelina Skórska, Dul Magdalena, Dul Katarzyna, Kotwica Oliwia, Justyna Goleń, Katarzyna Grela, Diana Wilk, Patrycja Iwańska, Sylwia Miśkiewicz, Aleksandra Janiec, Ewa Szabat, Marzena Kowalczyk (tylko runda jesienna)

atak: Olga Jabłońska, Katarzyna Weber, Martyna Łukasik, Justyna Kasperek, Karolina Wieczorek, Marita Sobczyk,

kierownik drużyny: Weronika Rostek

trener bramkarek: Krzysztof Mazur

trener: Rafał Tomiło

prezes klubu: Konrad Szmyrgała

rt


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.