poniedziałek, 1 lipca 2013, 06:43

V liga BP / Awans Unii Krzywda * Victoria Parczew uratowana!

W Parczewie Victoria pokonała GLKS Rokitno 4:1. Mecz świetnie rozpoczął zespół z Parczewa już w jednej z pierwszych akcji meczu Paweł Dębowczyk mógł dać prowadzenie miejscowym, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę rywali. Zespół z Parczewa niesiony dopingiem kibiców w 10 minucie objął prowadzenie po strzale Grzegorza Kuflowskiego piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 25 minucie było już 2:0 genialnym strzałem zza pola karnego popisał się Robert Brzozowski. Niestety po tej bramce Victoria poczuła się zbyt pewnie i niespełna 60 sekund później goście zdobyli gola kontaktowego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do miejscowych. Grzegorz Kuflowski wrzucił piłkę w pole karne a Michał Hulajko zdobył 3 bramkę dla żółto – czerwono – czarnych. Po przewie Victoria kontrolowała przebieg gry. W 67 minucie gry wprowadzony chwilę wcześniej Patryk Mostowiec wrzucił piłkę w pole karne a tam obrońca „naciskany” przez Hulajkę wpakował piłkę do własnej bramki. W ostatnich 15 minutach Victoria ciągle atakowała jednak bramki już nie padły. Zespół z Parczewa zwyciężył czym zapewnił sobie utrzymanie w V lidze.

W tym meczu widać było ogromne zaangażowanie miejscowych, którzy walczyli o każdą piłkę, widać było ogromną determinację i chęć udowodnienia, że Victoria to zespół z którym każdy powinien się liczyć.

W dzisiejszym zwycięstwie dużą rolę odegrali kibice, którzy dopingowali zawodników od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.
Po meczu zawodnicy Victorii podziękowali kibicom za doping.

Po ostatnim gwizdku sędziego przyjezdni poprosili arbitrów o sprawdzenie tożsamości piłkarzy z Parczewa. Każdy z zawodników pokazał dowód tożsamości i zwycięstwo stało się faktem. (victoriaparczew.futbolowo.pl)

Tegoroczne rozgrywki raczej bezbarwne – zresztą jak co rok. Wygrała Unia Krzywda, bo inni nie chcieli awansować. Najwyraźniej zademontrowal to lider po jesiennej rundzie ŁKS Łazy, który wiosną rozdawal punkty  niczym „Janosik”. Mimo to walka trwala do końca i ciekawsza była na dole tabeli, gdzie  o ligowy byt walczyła wspomniana Victoria.

Ostatnie kolejka:
Orkan Wojcieszków – Unia Krzywda 1:1 (0:0)
Bramki: Golan (75 z karnego) – A. Białach (65)
Grom Kąkolewnica – Dwernicki Stoczek Łukowski 2:2 (1:1)
Bramki: Chromik (27), Muszyński (60) – R. Dynek (42, 65).
ŁKS Łazy – LZS Dobryń 1:3 (1:0)
Bramki: Przeździak (15) – M. Rybaczuk (55, 59, 65 z karnego).
Sokół Adamów – Granica Terespol 5:1 (1:1)
Bramki: Kasak (4, 67), Fredo (46), Bosek (74), P. Nowicki (88) – Chwedoruk (30).
Bizon Jeleniec – Janowia Janów Podlaski 3:0 (0:0)
Bramki: D. Kabat (62), Botwina (67), Skwarek (76).
Orlęta II Radzyń Podlaski – Unia Żabików 3:1 (2:0)
Bramki: Rycaj (35), Koczkodaj (42, 48) – Mazurek (70).