romek
poniedziałek, 1 lipca 2013, 06:46

P r o f i l e / Paweł PRANAGAL (Avia Świdnik) – 20 lat minęło!

  – Myślę, że już czas. Dziękuję wszystkim w klubie za miłą współpracę – powiedział wyraźnie wzruszony Paweł Pranagal (ur. 18 kistopada 1974 roku), który od kolegów dostał paterę i koszulkę z podpisami. Maczem z Izolatorem Boguchwała (0:0)  zakończył dudziestolentnia przygodę z futbolem.

Pawel Pranagal rozpoczynał w Avii w 1993 roku. Z Avii trafił do GKS Bełchatów i dzięki temu wystepował w I lidze. Był na wypożyczeniu w Turze Milejów. Grał też a Hetmanie Zamość i Górniku Łęczna po czym wrocił do Avii. Ogółem w tym klubie spedził 15 lat stajac się jego ikoną. Strzelił 21 bramek w II lidze (124 występny).  Do zespołu wchodził między innymi z Borysem Kaczmiarskim, Pawłem Gamlą, czy Tomaszem Wojciechowskim.

W lipcu1994 roku strzelił zlotą bramkę w meczu z Motorem 2:1 (88min), zdobywał też gole ze Stalą Mielec, Lublinianką, Hetmanem, Okocimskim, Unią Tarnów… Zdarzyło sie, że użadlił kolegów z Avii po golach dla Hetmana w wygranym 4;0 meczu w maju 1999 roku. W sezonie 1996/97 strzeli ł dla Avii 8 goli (Ziarkowski mial 9).

29 czerwca 2013 w Boguchwale po raz ostani założył koszulkę w żółto-  niebieskim kolorze. Był to ostatni mecz sezonu 2012/2013.

 rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.