romek
niedziela, 30 czerwca 2013, 07:56

Arkadiusz Onyszko: Cieszę się, że trafiłem do GKS Bogdanka

Rozmowa z Arkadiuszem Onyszko, nowym trenerem bramkarzy GKS Bogdanka

Po przygodzie z Motorem Lublin przyszedł czas na spróbowanie swoich sił na wyższym poziomie. Dołączył Pan do sztabu szkoleniowego GKS Bogdanka...

Tak, cały czas pnę się w tej hierarchii. Był drugoligowy Motor Lublin, teraz dostałem szansę pracy w pierwszoligowym GKS Bogdanka. Jestem bardzo zadowolony, jest to klub stabilny finansowo, posiadający wspaniałe zaplecze treningowe. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu, momentu kiedy poznam swoich nowych podopiecznych.

 Przechodzi Pan do klubu, w którym stawia się na młodzież. Może uda się ukształtować jakiegoś dobrego golkipera?

Cieszę się dlatego, że podpisałem z klubem umowę na rok i będę miał okazję popracować z zawodnikami w dłuższej perspektywie. Do tej pory pracowałem w klubach po pół roku i trudno było mówić, że kogoś udało mi się ukształtować. Będę miał też szansę popracować w Łęcznej z zawodnikami grup młodzieżowych, myślę że będzie to bardzo ciekawa przygoda. Zawsze Lubelszczyzna miała dobrych bramkarzy, czas najwyższy aby ta tradycja wróciła.

Czyli chce Pan, aby mówiono że to Pan wychował danego bramkarza?

Chciałbym mieć takiego podopiecznego, który zrobi wielką karierę. I kiedyś powie, że to trener Onyszko miał udział w jego sukcesie. Liczę, że to się uda.

gksgobganka.com.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.