romek
poniedziałek, 10 czerwca 2013, 16:57

Okiem Cosmonauty (9) / „Życie płynie w nas tylko chwilę, sam wybierasz łódź, którą płyniesz” *Paweł Holko odchodzi z Cosmosu!

„Życie płynie w nas tylko chwilę, sam wybierasz łódź, którą płyniesz”. Paweł wybrał Cosmos, mimo ciężkiej sytuacji klubu podjął się tego wyzwania. W pierwszym sezonie zarzucano mu brak jakiejkolwiek wiedzy o trenowaniu, że jest zbyt młody, niedoświadczony. Z czasem się to zmieniło, jego pewność siebie wzrastała. Może nie po pierwszym sezonie, ale z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Nasz trener wyrósł na czołowego trenera na zamojskim podwórku.

„Rozpal czas – jest wieczny – niech płonie, zadziw świat – pochyli się w pokłonie”. Może świata nie zadziwił, ale zadziwił nasz klub kibiców, zrobił coś z niczego. Z zniszczonej ekipy stworzył znakomity team, który jest ze sobą nawet poza boiskiem, jest jak wielka rodzina, a trener Holko jest jej ojcem. Większość zawodników to on wychował na twardych seniorów, teraz tylko trzeba kontynuować to dalej.

Po meczu z Nordem dowiedziałem się o decyzji Pawła Holko. Byłem zdziwiony, nie wiedziałem dlaczego tak zrobił. Teraz wszystko wiadomo, w naszym kraju nie ma przyszłości, na pewno nie tutaj, trzeba szukać czegoś innego, jakiś innych wyzwań niekoniecznie sportowych. Przede wszystkim trzeba dbać o rodzinę, bo ona jest na pierwszym miejscu i tak właśnie zrobił Holko. Odejdzie w glorii chwały ponieważ zrobił to co do niego należało, to czego oczekiwali kibice czyli awansował do klasy okręgowej.

„Kiedy zabraknie mnie, zawsze pamiętaj że życie to dar, nigdy nie poddaj się, kiedy prawdziwy przywita cię świat”. Kiedy odejdzie Cosmos będzie taki inny, ale myślę, że się nie poddamy, bez naszego trenera też sobie poradzimy. Nie ważne kto będzie naszym nowym szkoleniowcem, każdy będzie chciał walczyć za ten klub. Tyle się zmieniło od czasu przyjścia naszego „kołcza”. Trzeba to kontynować, zachęcać młodzież do grania dla tego klubu, a nie siedzenia przed komputerami i innymi gadżetami, mobilizować ich do przyjścia na trening, bo Cosmos zaraz po szkole i rodzinie ma być najważniejszą rzeczą w życiu nie tylko nastolatka, ale i starszego człowieka. Na mecze w niedzielę powinni przychodzić rodzinami i oglądać jak grają ich synowie, oglądać młodzież józefowską i podziwiać.

Paweł Holko odejdzie po tym sezonie, ale może wróci, może zrobi tak jak Jose Mourinho. Przytoczę tutaj wypowiedź Mourinho. „Chelsea to mój klub, Londyn to mój dom”. Możliwe, że „Holek” wyjedzie, ale wróci – tylko nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to się stanie. Na razie trzeba będzie mu podziękować za te trzy sezony spędzone z nami, za czas poświęcony nam nie tylko na treningach, ale i poza nimi. Mógłbym się rozpisywać dalej, ale nie lubię pisać długich „niby felietonów” myślę, że to wystarczy i każdy z chęcią przeczyta moje przemyślenia.

PM / cosmos-jozefow.futbolowo.pl


Komentarze do 'Okiem Cosmonauty (9) / „Życie płynie w nas tylko chwilę, sam wybierasz łódź, którą płyniesz” *Paweł Holko odchodzi z Cosmosu!' (1)
  • Wtf...9 lat temu Bezpośredni link

    To chyba jakies jaja są

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.