romek
niedziela, 2 czerwca 2013, 11:44

Słynne mecze lubelskiej piłki / UNIA Lublin – 22 p.p. Siedlce 4:0

W  naszym cyklu „Słynne mecze lubelskiej piłki” archiwalna relacje z meczu Unia Lublin -22 p .p. Siedlce  z 1930 roku. Bohaterem meczu był z pewnością legendarny napastnik Ryszard Łysakowski, strzelec dwóch bramek.

Cytat z Głosu Lubelskiego:

„Zainteresowanie spotkaniem było ogromne. Najlepiej świadczy o tym fakt, że już na 3 dni przed meczem sprzedano paręset biletów. Na mecz przybyło przeszło 3000 widzów, prócz tego przyjechali goście z Siedlec, Chełma i Zamościa. […] W krótkim czasie po rozpoczęciu gry Moskal (foto) strzela z karnego pierwszą bramkę. Goście biorą jeszcze większe tempo, w kilka minut jednak Ryszard Łysakowski strzela drugą bramkę, witaną fanatycznymi oklaskami i okrzykami tryumfu publiczności. […] Przewaga Unii zupełnie wyraźna. 22-gi chcąc za wszelką cenę zyskać choć jedną bramkę, zaczyna grać brutalnie. W rezultacie Bacza, silnie kontuzjowanego znoszą z boiska. Unia gra w 10-kę, niemniej jednak przewaga jej i teraz jest zupełna. Kwietniewski strzela 3-cią bramkę. Publiczność po prostu ryczy z zachwytu. […]

W chwilę potem Łysakowski zdobywa dla Unii 4-tą bramkę. […] W parę minut potem sędzia daje znak, że mecz już skończony i ogłasza wspaniałe zwycięstwo Unii nad Siedlcami w stosunku 4-0. Rozentuzjazmowana publiczność porywa na ręce graczy Unii i z tryumfalnymi okrzykami obnosi ich po boisku. Unia niedzielną wygraną zdobyła zasłużenie tytuł mistrza Okręgu Lubelskiego w piłce nożnej na rok 1930 i tym samym prawo ubiegania się o wejście do Ligi PZPN-u”.

[kl. A]  / S WKS Unia Lublin – 22 p.p. Siedlce 4-0

Bramki: Ryszard Łysakowski  2, Kwietniewski, Moskal

UniaLublin: Tłuczkiewicz, Sołtys, Kamiński, Szutko, Jaworski, Kuśnierz, Mirosław, Moskal, Łysakowski, Kwietniewski, Szyszkowski.

22 p.p. Siedlce: Pawlak, Wojtanowski, Luberda, Jakóbowski, Witwicki, Gazur, Kurzawa I, Kurzawa II, Czajka, Chmielewski, i Bilewicz.

 

 

 

 

 

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.