romek
sobota, 18 maja 2013, 07:08

Okiem Cosmonauty (7) / Z czym do wyższej ligi…

Sprawa awansów i spadków przesądzona? W klasie okręgowej sama ze sobą walczy Łada Biłgoraj. Spadek Tanwi, Płomienia, Piasta oraz Orkana wydaje się nieunikniony. W I grupie A-klasy przypieczętować awans mogą Cosmonauci, Sokołek dalej walczy o „wielki powrót” do Okręgówki. Pożegnamy Perłę, a Relax to inna bajka.

Zwiedziłem ja ostatnio kilka ładnych stadionów, tutaj byłem na Igrosie, któregoś dnia z moją piękną kobietą odwiedziłem stadion Tanwi, ostatnio koledzy opowiedzieli mi jak jest w Różańcu i muszę przyznać, że nowe(wyremontowane) obiekty robią wrażenie. Kryształ Werbkowice też nie próżnuje, zaprosił bodajże reprezentantów Polski na otwarcie stadionu, tylko czegoś mi tutaj brakuję, a no tak grania na wysokim poziomie w V lidze. Łada nie ma z kim walczyć, takim rywalem miałbyć Grom, ale z tej rywalizacji szybko wyleciał. Igros coś tam przebąkiwał o awansie, ale to chyba nie w tym sezonie. Każdy się pcha, ale nie ma za bardzo z czym. Dolne rejony tabeli okupowane przez Tanew. Drużyna przypominająca mi Cosmos w pierwszym sezonie z Pawłem Holko, niby wszystko ok, sytuacje są, ale przyjdzie co do czego to i tak przegrywamy. Młody zespół, który raczej opuści V ligę, ale z Olimpiakosem, Orionem i Włókniarzem stoczą niezłą walkę o awans. Na razie muszą dotrwać i walczyć o jakieś tam punkty z teoretycznie lepszymi rywalami.

Kolejny zespół zaniżający poziom to Piast Babice. Nie wiem co ten zespół robi w klasie okręgowej… Szczęśliwe zwyciętwa, pewnie dzięki swojemu boisku, gra na poziomie średniaka A-klasowego. Po awansie wiedziałem, że ten zespół nie ma przyszłości w wyższej lidze i dalej tak myślę. Dno i wodorosty! Orkan i Płomień no cóż, atut tak jak przy Piaście to swoje boisko, a punkty zdobywane sporadycznie. Zaraz uciekną nam do VI ligi i tyle zobaczymy tego Orkana i Płomienia. Brak większych pieniedzy nie pozwala na utrzymianie się tym zespołom w wyższej lidze niż A-klasa, zarząd oszczędza jak może i później musimy oglądać ten niski poziom w niby wysokiej lidze jak na zamojskie warunki. Dobrze, że jest jeszcze Łada to można pojechać w chwili wolnego czasu i obejrzeć jak grają piłkarzę IV ligowi.
A-klasa znaczy się VI liga, każdy spina się na Cosmos to było wiadome, ale żeby aż tak? Sokół po strzeleniu bramki na 2-0 cieszył się jakby wygrał Ligę Mistrzów, a przypominam to tylko A-klasa. Awans józefowskiego klubu jest raczej przesądzony, tylko nie wiadomo z którego miejsca. Sokół ostro walczy i nie pozwala Cosmosowi odskoczyć i możliwe, że też awansuje po kilku latach posuchy. Poziom niby słabszy niż w poprzednim roku, gdzie grała Łada, ale dzięki takim drużynom jak Cosmos i Sokół da się tą ligę oglądać. Co to by się działo jakby nie było Cosmosu, 69 bramek które strzelili, pokazali, że da się grać po ziemi, „elegancko piłeczką”. Nie to co inne zespoły z A-klasy jak i Okręgówki. Nie chce tutaj wychwalać pod niebiosa naszego klubu, ale jak patrzę na np. ostatni mecz Tanwi ze Spartą Łabunie to płakać mi się chce, „laga w przód i nic więcej”. Jak to mówił znany trener i piłkarz Piotr Świerczewski „na chaos!”.

Perła i Relax – czyżby te drużyny miały spaść z A-klasy, jest to bardzo możliwe, bowiem Metalowiec spiął się i zaczął zdobywać seryjnie punkty. Relax jest w bardzo trudnej sytuacji, o Perle nie wspomnę. Od początku mówiłem, że Deszkowice są do spadku i dalej tak myślę, nie spodziewałem się, że zdobędą jakiekolwiek punkty, a tu proszę nawet 6. Co do Księżpola to jestem zaskoczony. Spadkowicz w pierwszych meczach nie grał źle, ale czym dalej tym gorzej i skończyło się jak się miało skończyć, miejsce spadkowe. Czyżby nie było pieniędzy na klub? Nie było sponsorów, a któż to wie.

Reasumując poziom w A-klasie i Okręgówce jest bardzo niski, przynajmniej w tych dolnych rejonach tabeli. W VI lidze dwa zespoły zdobywają regularnie punkty, a w V lidze jest to Łada. Przypomina mi to trochę naszą Ekstraklasę, gdzie każdy może wygrać z każdym. Jest Lech i Legia, dwa zespoły, które mogą podnieść poziom, a reszta to jak gdzieś wejdzie do pucharów to zaraz się skompromituje, odpadnie w pierwszej fazie rozgrywek. Zobaczymy co będzie za rok…

PM / cosmos-jozefow.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.