romek
niedziela, 5 maja 2013, 08:46

Świdnik / Remont stadionu z poślizgiem

 Stadion piłkarski Avii Świdnik zamienił się w wielki plac budowy. Długa i mroźna zima spowodowała jednak, że niektóre prace trzeba było częściowo przerwać.

Wraz z nadejściem wiosny na nowo nabrały tempa. Postój spowodowował jednak nieznaczne przesunięcia w harmonogramie. Wiadomo już, że ekipy budowlane nie zdążą przed 1 października, kiedy to zakładano ukończenie inwestycji. Mimo to, obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że miejski stadion ma spełniać stawiane przez PZPN warunki rozgrywek II ligi. Na trybunach pomieści 3000 kibiców.

Oprócz wyremontowanej, głównej płyty boiska, powstanie drugie, pełnowymiarowe, pokryte sztuczną murawą. Obiekt ma służyć przede wszystkim piłkarzom GPTS Avia. Będą się na nim odbywały jednak
również zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz róznego typu wydarzenia komercyjne.

Na temat inwestycji rozmawiamy z mówi Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta.

swidnik.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.