Trzy punkty zostały w Łęcznej « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
sobota, 4 maja 2013, 14:26

Trzy punkty zostały w Łęcznej

Bogdanka Łęczna ponownie wykorzytała atut własnego boiska. Tym razem gospodarze zainkasowali komplet oczek w spotkaniu z wyżej notowaną Olimpią Grudziądz.

BOGDANKA ŁĘCZNA – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 2:1(1:0)
Bramki: Michał Benkowski 32, Sebastian Szałachowski 48 (foto) – Marcin Woźniak 78

Bogdanka: Paweł Socha – Cezary Stefańczyk, Dawid Sołdecki, Tomasz Midzierski, Michał Benkowski – Bartosz Wiązowski, Veljko Nikitović, Tomáš Pešír (78 Michał Zuber), Tomasz Nowak, Michał Renusz – Sebastian Szałachowski (89 Tomasz Tymosiak).

Olimpia: Michał Wróbel – Marcin Woźniak, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Adam Banasiak (89 Hubert Kościukiewicz) – Jan Pawłowski, Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Smoliński, Piotr Ruszkul, Maciej Rogalski – Adam Cieśliński (46 Adrian Frańczak).

żółte kartki: Renusz, Midzierski, Pešír, Zuber, Stefańczyk – Banasiak, Mazurkiewicz, Smoliński, Rogalski, Woźniak.

Rozgrywane w Łęcznej miało większy ciężar gatunkowy dla gości. Bogdanka pewna utrzymania spokojnie może oczekiwać końca sezonu. Z kolei Olimpia przed tym meczem miała jeszcze szansę włączyć się do walki o awans do Ekstraklasy.

Ale to Bogdanka lepiej wypadła w tym spotkaniu. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Benkowskiego. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Szałachowski i wydawało się, że Bogdanka zainkasuje trzy oczka.

W 78. minucie gola kontaktowego dla gości zdobył Woźniak ,ale na więcej piłkarzy z Grudziądza już nie było stać.

Bogdanka wygrała 2:1 i wskoczyła na 10. miejsce w tabeli. Olimpia utrzymała 8. lokatę.