romek
sobota, 4 maja 2013, 09:53

Biłgoraj / Za porozumieniem stron mecz przełożony…

Właśnie dowiedziałem się, że zaplanowane na niedzielę spotkanie wyjazdowe z Kryształem Werbkowice nie odbędzie się. Za porozumieniem stron pojedynek ten został przełożony na środę 22 maja.

Powód? Gospodarze chcą zagrać na swoim nowym stadionie, a nie jak do tej pory bywało na zastępczym boisku w Mirczu. W niedzielę byłoby duże prawdopodobieństwo, że ze względu na kibiców Łady mecz mógłby się nie odbyć.

Sportowa rywalizacja przede wszystkim, ale według mnie powinniśmy podejmować wszelkie decyzją z myślą o całej biało-niebieskiej społeczności. Spójrzmy początkowo na kibiców, którzy tak licznie wspierają zawodników na wielu płaszczyznach. Przecież każdy z nich ma w środku tygodnia swoje obowiązki. Jedni chodzą do szkoły, inni ciężko pracują, a kolejni studiują i dojeżdżają do Biłgoraja tylko i wyłącznie na spotkania ukochanej Łady. Dlaczego w sposób świadomy utrudniamy wszystkim życie?

Zrozumiałbym jeśli wspomniana środa byłaby wyjątkiem w ligowym kalendarzu. Ale zobaczmy jak to obecnie wygląda.
-> 24 kwietnia (środa) za nami wyjazd do Majdanu Starego.
-> 22 maja (środa) wyjazd do Werbkowic.
-> 5 czerwca (środa) wyjazd do Skierbieszowa.

Do tego dochodzi jeszcze jeden środowy termin w którym zagramy zaległe spotkanie z Turem Turobin. Nie za dużo tego?

Dorzucając jutrzejszy pojedynek z Płomieniem Spartan Nieledew i zaległy z Gromem Różaniec mamy na rozkładzie kolejne dwie środy. Te mają w sobie pozytyw, że odbywają się w dni wolne od pracy. Ale czy tak częste granie wpłynie pozytywnie na dyspozycje zespołu?

Posiadamy obecnie wąską kadrę. Nawet bardzo. Śmiem twierdzić, że w Klasie B trener Zarczuk miał do dyspozycji większą ilość zawodników. Zadbajmy o nich. To nie są roboty, ani tym bardziej profesjonaliści, więc może pasowałoby rozsądnie mierzyć siły na zamiary?

Legia Warszawa i Lech Poznań, czyli ekipy walcząca o Mistrzostwo Polski przez maj rozegrają 5 spotkań. Zawodnicy Łady będą ich mieli na rozkładzie co najmniej 6, a w najgorszym przypadku 7 (siedem!) Kolejny argument, że coś tu jest nie tak.

Według Zarządu Klubu decyzja o przełożeniu meczu z Kryształem była świadomym wyborem zawodników. Oficjalnie poparli ją, ale nieoficjalnie ciężko mi dzisiaj od rana znaleźć osobę, która widzi plusy w kolejnej piłkarskiej środzie. Mieli zaprotestować? Tylko jakby wtedy zostali odebrani?

A mają być prawo z tego niezadowoleni w 100%. Kilku z nich studiuję. Wszyscy doskonale wiemy, że na przełomie maja i czerwca jest gorący czas na Uniwersytetach. Przychodzą zaliczenia ćwiczeń i pierwsze podejścia do egzaminów. Tak po ludzku zastanówmy się jak to wszystko zawodnicy mają pogodzić? Kiedy czas na trening?

Ciekawa sprawa też z tymi pracującymi. Jeszcze tym dorabiającym w Biłgoraju może być trochę łatwiej, ale weźmy przykład Grzegorza Mulawy i Mirosława Bielaka. Znam ich nie od dziś i wiem, że obaj pracują w poważnych korporacjach. Trzeba być z nich dumnym, że tak wysoko zaszli, ale na ile ich pracodawcom starczy cierpliwości na wydawanie cotygodniowych środowych dni wolnych?

A jeśli starczy to dlaczego zamiast spędzić jeden zasłużony dzień przy grillu z rodziną to będą musieli podporządkowywać wszystko pod kolejny daleki ligowy wyjazd? Bo gdzieś tam nieopodal ktoś nie potrafi zorganizować spotkania?

ADMINISTRATOR / ladabilgoraj.pl


Komentarze do 'Biłgoraj / Za porozumieniem stron mecz przełożony…' (2)
  • emelka - es9 lat temu Bezpośredni link

    hej hej Panie Administratorze strony klubowej ladabilgoraj.pl, rozumiem panska frustracje a tym bardziej zawodnikow Lady ze kolejna sroda jest wyjeta z kalendarza prywatnych zajec i obowiazkow. Natomiast prosze zrozumiec klub Krysztalu Werbkowice ze nie sa w stanie zapewnic odpowiednich sluzb porzadkowych ze wzgledu na dosc duza frekwencje kibicow Lady( nic do nich nie mam i nie mylic z kibolami i huliganami) ale to powiedzmy boisko w Mirczu nie jest zupelnie ogrodzone a przepisy sa surowe w tej sprawie, zwlaszcza ze przyjezdza za swoja druzyna duza grupa sympatykow z wiekszych miast i miasteczek typu: Zamosc, Bilgoraj, Tomaszow Lubelski czy Hrubieszow. Druga sprawa to ze Lada przyjedzie w srode 22 maja juz do Werbkowic a nie jeszcze dalej(Mircza) i rozegra na nowo otwartm stadionie mecz tuz po jego wczesniejszym 3 dniowym otwarciu. Chyba sie zgodzicie wszyscy ze mna ze lepiej dla obu druzyn grac na rownej i nowej murawie anizeli na byle jakim boisku zastepczym, jadac ponad 20 km dalej na mecz. Pozdrawiam Lade i Krysztal dwie rownorzedne druzyny pilkarskie.

  • lozo9 lat temu Bezpośredni link

    Chodziło o to aby kibice Unii Hrubieszów nie przyjechali na mecz. 22 maja o tej samej porze Unia gra swój zaległy mecz u siebie. Tylko tyle. Kto normalny oddaje nowy stadion w środę o 17?

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.