romek
piątek, 26 kwietnia 2013, 18:03

ŁĘCZNA / Bogdanka podejmie wicelidera

Już 27 kwietnia w Łęcznej miejscowa Bogdanka zmierzy się z wiceliderem tabeli I ligi Cracovią. Szykuje się trudne spotkanie, ale gospodarze mają swoje szanse na korzystny wynik.

GKS już wiele razy w tym sezonie pokazał, że stadion przy Al. Jana Pawła II to twierdza nie do zdobycia. Prowadzony przez Piotra Rzepkę (foto – gksbogdanka.com.pl) zespół już wiele razy posyłał do domu z podkulonym ogonem murowanych faworytów.

Inną sprawą jest gra na wyjeździe, skąd ekipa w tym sezonie jeszcze nie przywiozła kompletu punktów. Zakłady sportowe co prawda dawały spore szanse na komplet w meczu z Wartą Poznań, ale skończyło się na remisie 1:1.

Piętą achillesową łęcznian pozostaje w dalszym ciągu skuteczność, a braki w tej kwestii są szczególnie widocznie na wyjazdach. Można jednak przypuścić, że rozgrywając mecz z Cracovią u siebie, GKS ma większe szanse na uzyskanie korzystnego wyniku. I tak, i nie.

Tak, ponieważ Pasy stawią się w Łęcznej w osłabionym składzie. Saidi Ntibazonkiza nadal nie jest we właściwej formie, a do tego obrona będzie musiała sobie radzić bez Andraża Struny.

Na niekorzyść gospodarzy przemawia z kolei fakt, że w dobrej dyspozycji będzie napastnik Vladimir Boljević. Piłkarze GKS-u zapewne dobrze go jeszcze pamiętają z wcześniejszego występu w Krakowie, kiedy to Czarnogórzec dwukrotnie zrobił ich obronę w bambuko. Sobotnie spotkanie przetestuje zatem, czy zespół wyciągnął z tego właściwe wnioski.

Cracovia na pewno będzie zdterminowana, aby w Łęcznej nadrobić to, czego nie udało się osiągnąć w poprzedniej kolejce – wówczas, Pasy stać było jedynie na bezbramkowy remis z Olimpią Grudziądz. Natomiast stawką nadal będzie objęcie pierwszego miejsca w tabeli. Cracovia (47 pkt) traci tylko 2 punkty do prowadzącej Termaliki Niecierza.

Bogdanka, tymczasem, z dorobkiem 35 punktów dość wygodnie rozsiadła się na 11. miejscu w tabeli, chociaż w wariancie optymistycznym, może 26. kolejkę zakończyć nawet na 9. lokacie. Start sobotniego spotkania o godzinie 17:00, a typy sportowe dają nieco większą przewagę gościom.

Dominik Aleksander


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.