romek
piątek, 19 kwietnia 2013, 07:54

Felieton / Mateusz Giska – Po ciężkim tygodniu przyjdzie ukojenie. Liga gra, A klasa powraca!

Kibice już zacierają ręce, ultrasi szykują spektakularne oprawy, trenerzy uśmiechają się chytrze z myślą o zaskoczeniu taktyką szlifowaną na zagranicznych obozach, piłkarze czyszczą buty i przymierzają nowe komplety strojów, media prześcigają się w typowaniu komu przypadnie prym awansu. Kończy się transferowa karuzela, zakłady bukmacherskie nareszcie mogą ruszyć pełną parą. Nawet wiosna już nie chce przedłużać i wkroczyła na arenę z kopyta, tym samym odciążając budżety klubów, zwalniając władze z przymusu podgrzewania murawy.

Liga gra! Miesiące oczekiwań, tygodnie przygotowań, masa przełożonych spotkań, lecz wkońcu nasza rodzima „Seria A” powraca!

Zaczynamy cały ten cyrk na nowo. Cyrk dość nietypowy, bo w jakim innym, na arenie w tym samym momencie znajdują się tygrysy i klauni? Gdzie impressario (sędzia) spektaklu nie jest mile widziany, ani przez widzów, ani przez występujących? W ogóle jak logicznie wytłumaczyć komuś postronnemu, że za symboliczne pieniądze sędzia piłkarski, tydzień w tydzień zbiera takie ilości bluzg, że „Psy” Pasikowskiego wydają się być filmem familijnym? Pasja, zamiłowanie do piłki nożnej, hobby, odskocznia od codzienności. Jeżeli to nikomu nic nie mówi, to ma problem, ja lepiej wytłumaczyć tego nie potrafię.

Kartoflisko zamiast boiska, grzyb czychający w szatni, brak prysznica, ładu i składu, śmiechy z trybun po parodystycznych zagraniach, szalonej radości po zdobytych golach, pare „urw” z trybun.
Niedzielne popołudnia nie będą już takie nudne, a wieczorem, każdy zainteresowany zaśnie szybciej, z myślą o wcześniejszym zwycięstwie, lub z nastawieniem na lepszy wynik w kolejnym meczu.

A po ciężkim tygodniu przychodzi ukojenie. Liga gra, A klasa powraca!

Mateusz Giska / potokwielki.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.