romek
sobota, 6 kwietnia 2013, 13:16

Felieton / Obiecanki, cacanki – ot, taka sytaucja!

Temat, który wraca od kilkunastu lat, niczym bumerang. Już wiecie, o czym będzie ten tekst? Stadion GLKS- rzecz obiecywana, jak „Irlandia” Donalda Tuska, upragniona przez mieszkańców naszej gminy, jak autostrady przez cały naród. Coś, co zaczyna być postrzegane jako luksusowe, a co wedle obietnic Pana Wójta, powinno być od miesięcy standardem.

14.11.2010 r. koniec rundy jesiennej, po spotkaniu w Chodlu, cała drużyna Potoka zostaje zaproszona na spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury. Zawsze, gdy zbliża się koniec czy to rundy, czy sezonu, obecnością na takich spotkaniach zaszczyca Wójt naszej gminy, Pan Jerzy Pietrzyk. Fakt, że za kilkanaście dni miały odbyć się wybory samorządowe, jak najbardziej miał związek (oczywiście nieoficjalny) z tym, że drużyna została zaproszona na takowe „przyjęcie”.

W tym dniu, w obecności prawie całej drużyny, Pan Wójt OBIECAŁ, że za dwa lata, w Potoku będzie stadion.

Mamy rok 2013, czyli już od kilku miesięcy stadion powinien być gotowy. Jak jest, każdy widzi, a raczej nie widzi, bo stadionu nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. Do tej pory nie wbito przysłowiowej „łopaty” pod budowę tego obiektu. Gotowy jest projekt (przynajmniej tyle).

Jestem jeszcze młody, lecz już chyba mogę mówić, że na tym stadionie prawdopodobnie zagrają dopiero moje dzieci.

Ile jeszcze będziemy się wstydzić za nasz „obiekt”? Jak długo przed każdymi wyborami władze będą nam mydliły oczy kolejnymi obietnicami? Kiedy Pan Wójt, zostanie rozliczony z tych wszystkich niedotrzymanych obietnic? Pytania można mnożyć, a odpowiedzi, tak jak i boiska, jak nie było tak nie ma.

Żyjemy w kraju, w którym ludzie bardzo szybko zapominają…

Całą sytuację można rozumować na płaszczyźnie czysto sportowej; jeżeli trener, czy zawodnik nie wywiązuje się ze swoich zadań – zostaje zwolniony, odsunięty od składu. Gdy nie gra fair, otrzymuje kartkę i zostaje usunięty z boiska. Oczywiście, każdemu należy się kredyt zaufania.

Wydaje mi się, że 25 lat, to czas wystarczający. Trzy razy NIE, dziękujemy.

Taka sytuacja!

mg/potokwielki.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.