romek
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 16:52

Piłkarze / Peter Starling pisze z Australii…

Piotrek Szpak (po angielsku Peter Starling, bramkarz Ruchu Izbica)  już jakiś czas temu wylądował szczęśliwie w Sydney. Skontaktowaliśmy się z nim i poprosiliśmy by pokrótce opowiedział kibicom Ruchu za pośrednictwem naszej strony o swoich pierwszych wrażeniach z Australii.

– Australia jest naprawdę super. Począwszy od temperatury (nie spada poniżej 25 stopni), ciągle świecącego słońca i uśmiechu z tym związanego, kończąc na kulturze, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy są dla siebie uprzejmi, rozmawiają ze sobą, nigdzie się nie spieszą i żyją bez „spiny”. Podoba mi się to! – pisze Piotrek.

– Jeżeli chodzi o koszty życia to trzeba przyznać, że jest bardzo drogo (oczywiście przeliczając na zł.). Dla przykładu chleb kosztuje 3 dolary – czyli ponad 9 zl. Ale jak zarabia się już w tutejszej walucie to jest niebo a ziemia w porównaniu z Polską. W supermarkecie przy wykładaniu towaru zarabia się przeciętnie 22 dolary za godz. więc da się przeżyć i to naprawdę na dobrym poziomie. Dlatego mała liczba osób idzie na studia, raczej kończą 10 klas i do pracy.

Bramkarz Ruchu opowiada również,  że spotkał na miejscu także polskie akcenty.  – Mieliśmy śmieszną sytuację w sklepie z alkoholem – opowiada- patrzymy po półkach a tam nasza POLSKA „ŻYTNIA” a przy niej oszałamiająca cena 39 $ a żeby było jeszcze śmieszniej obok stoi „FINLANDIA” za jedyne 30$, trzeba otwarcie powiedzieć, na „wódzie” to się nie znają.

Co do ludności w samym Sydney jest bardzo dużo Azjatów nawet sam mieszkam z trzema.  Można ciągle uczyć się angielskiego – a po to tu w sumie przyjechałem. Kangura co prawda jeszcze nie widziałem ale jak odłożę trochę pieniędzy  zamierzamy wybrać się na wycieczkę w dzikie rejony Australii wtedy na pewno go zobaczę.

Pozdrawiam kibiców i chłopaków z drużyny. Chłopaki wygrywajcie i budujcie drużynę bo w następnym sezonie zrobimy awans do 4 ligi.

ruch-izbica.futbolowo.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.