romek
czwartek, 7 marca 2013, 12:06

Słynne mecze lubelskiej piłki / UNIA Lublin – JUNAK Drohobycz 4:3

Tuż przed wojna Unia Lublin wywalczyła mistrzostwo Polski juniorów. Mało kto docenia jednak fakt, ze seniorzy mieli sporą szansę awansować do I ligi. Wówczas walka o awans rozgrywała się w grupach eliminacyjnych i grupie finałowej. Unia w grupie eliminacjnej walczyła z Junakiem Drohobycz, Strzelcem Górka Stanisławowska i PKS Łuck. Padły wyniki: Unia PKS Łuck 4:0 i 7:2, Unia – Strzelec Górka Stanisławowska 3:0 vo, zweryfikowano bo na  boisku  było 1:1 i 5:1, Unia – Junak Drohobycz 0:6 i 4:3.

Unia i Junak miały po 10 punktów, lecz Junak znacznie lepszy stosunek bramek.

Unia Lublin przed meczem z Junakiem Drohobycz 4:3 (foto – Przegląd Sportowy”. Od lewej stoja: Cichowicz, Pawlicki, Kubica, Ciesielski, Rudzik, Kowalski, Olejarz, Pawlos, Christ, Kitka i Rakowski. Po tym meczu piłkarze z Lublina byli na czele grupy eliminacyjnej. 

Jak widać po wynikach szczególnie dramatyczny był mecz Unii z Junakiem – 4:3. Lecz nie wiadomo co by się stało, gdyby nie unieważniono wyniku meczu PKS Łuck – Junak 1:1. Mecz był powtarzany i padł rezulat t 7:0 dla Junaka.

W grupie finałowej Junak rywalizował ze Śląskiem Świetochłowice, Śmigłym Wilno i Legią Poznań. Zajął trzecie miejsce, które było premiowane awansem.

= Wkrótce wybuchnie wojna/rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.