romek
środa, 20 lutego 2013, 11:29

FELIETON / Widziane z oddali (176) – piłkarze wracaja na boiska

Powoli w piłkarskich klubach zaczyna się  zauważalny ruch. Od połowy stycznia zespoły okręgówki podjęły już treningi i rozgrywają pierwsze mecze sparingowe. W przypadku Korony Łaszczów było trochę zamieszania wokół meczu z Tomasovią, ale sprawa się wyjaśniła. To było zwykłe nieporozumienie.

Szkoleniowiec Korony zaplanował rozegranie w ramach przygotowań  do rundy wiosennej dziewięciu spotkań. Sporo, ale to świadczy, że trener Kuczyński nie chce już dłużej firmować niepowodzeń  swojego zespołu. Sezon jesienny okazał się dla łaszczowian nieudany, ale końcówka rundy napawa optymizmem i po rzetelnym przepracowaniu zimowych treningów Korona może okazać się czarnym koniem rundy wiosennej. Oby tak było i tego oczekują zniecierpliwieni brakiem sukcesów kibice.

Pierwszy mecz sparingowy z juniorami starszymi zamojskiego Hetmana został przez Koronę przegrany. Jednak wynik 4:0 nie powinien nikogo martwić, gdyż nasz zespół miał również  sporo sytuacji bramkowych. Zawiodła skuteczność. Na samym początku cyklu treningowego dzieją się niekiedy prawdziwe cuda. W ostateczności i tak liczyć się będzie jakość przygotowania do rozgrywek, a mecze sparingowe są jedynie jednym ze sposobów przygotowania drużyny go ligowych rozgrywek.

Treningi podjęły też podopieczne trenera Jerzego Bojko. Postawiony cel zachowania przez zespół statusu pierwszoligowca jest dostatecznym powodem do mobilizacji wszystkich zawodniczek. Pod koniec stycznia dziewczęta uczestniczyły w turnieju w Starym Zamościu i dopiero w finale uległy po rzutach karnych zgłaszającej ii-ligowe aspiracje drużynie MUKS Kraśnik. Królem strzelców turnieju została niezawodna Justyna Wronka.

Imponująco wygląda plan przygotowań żeńskiej Korony do rundy wiosennej. Według słów trenera wiosna powinna należeć do jego podopiecznych. Jest to plan całkowicie realny i osobiście nie mam obaw, że zostanie wykonany. W ramach przygotowań koroniarki rozegrają mecze kontrolne z zespołami reprezentującymi wszystkie klasy rozgrywek, a ponadto uczestniczyć będą w turnieju halowym juniorek w Piaskach oraz rozegrają mecz w Tomaszowie Lub. z reprezentacją województwa L-17.

Dzięki sponsoringowi firmy Agrotex i osobiście jej szefa Tomasza Bobera zespół Korony wyjeżdża na 9 dniowy obóz do Puław. Panują  tam doskonałe warunki do treningów, a i sam wyjazd będzie dla zawodniczek atrakcją, na którą w pełni zasłużyły. Podczas trwania obozu dziewczęta rozegrają aż 4 mecze, co świadczy o dużej intensywności zajęć. Ale trener Jerzy Bojko wie, co robi i jakie są wymagania wobec drużyn grających na zapleczu ekstraklasy. Obóz w Puławach to dla mnie wyśmienita wiadomość i tym razem nie stracę okazji osobistego poznania zawodniczek i ich trenera. Przyjazd do Puław będzie dla mnie wyprawą łączącą przyjemne z pożytecznym. Spotkam się z ulubioną drużyną i z całą mieszkającą tam rodziną.

Kibice w Łaszczowie, oprócz przygotowań do rundy wiosennej, sporo dyskutują o modyfikacji klubowego herbu. Historycznie rzecz ujmując Korona używała dotąd dwa herby: pierwszy prezentował  sylwetkę lwa na tle litery Ł, natomiast drugi (aktualny) sylwetkę lwa wpisaną w tarczę i zawierającą rok powstania klubu. Powiem tak: pierwszy herb był prawdziwym artystycznym nieszczęściem, natomiast do aktualnego zdążyłem się już przyzwyczaić. Ale współczesność wymaga, by iść z duchem czasu. Moim zdaniem, prezentowany projekt nowego herbu jest nadzwyczaj udany pod względem graficznym i przy tym zachowuje wszystkie elementy tradycyjne tj. klubowe barwy i postać lwa. Jeśli walne zgromadzenie członków klubu podejmie decyzję o zmianie wyglądu herbu to wprawdzie z żalem pożegnam dotychczasowy herb, ale decyzję uznam za słuszną. Trzeba niekiedy iść z duchem czasu. Herb Korony nie ma 100-letniej tradycji i można dokonać niezbędnych zmian, które uczynią go nowocześniejszym w formie. W ogłoszonej na stronie internetowej klubu ankiecie 2/3 uczestników akceptuje pomysł korekty wizerunku herbu klubu. Pomysł popieram.

Jamcito


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.