romek
poniedziałek, 31 grudnia 2012, 18:35

Z archiwum L u B e L s K I e J p i Ł k i… / Fiuta – Pulikowski sen. – Pulikowski jun. – Rześny

Co łączy te trzy nazwiska wymienionych  piłkarzy? Przede wszystkim wszyscy grali w Motorze Lublin. Otóż Waldemar Fiuta ( foto 1) najwiecej, aż trzykrotnie zdobywał z Motorem awans do wyższej ligi – to do I ligi. Istotnie to jest wyczyn niespotykany często nawet w skali kraju. Co wiecej – juz w I lidze Fiuta zagrał aż w 177 spotklaniach.

Jerzy Pulikowski  senior (2) w 1955 roku zdobył z Motorem awans do III ligi by wkrótce wrócic do Stali Kraśnik. Osiemnascie lat później w 1973 roku do II ligi awansuje z Motorem jego syn Jerzy Pulikowski junior (3), który wkrótce trafi do Gwardii Warszawa.

Jeden z bohaterów słynnego meczu Polska – Anglia na stadionie Śląskim (2:o) z cyklu eliminacjii do MŚ w RFN Krzysztof Rześny (4) wywalczył dla Motopru awans do wyższej ligi jako piłkarz (1968) . Trzydzieści cztery lata później w 2002 roku poprowadzi piłkarzy Motoru do awansu jako trener.

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.