romek
sobota, 8 grudnia 2012, 08:18

3:3 / Marek Daczka (prezes klubu lubelskiej A-klasy WILKI WILKÓW): – Rozpoczynaliśmy od minus 20 punktów, dzisiaj jesteśmy wiceliderami.

= Kilka lat wstecz i „Wilki” i i Wilków zostały zalane, dramat mkieszkańców widziała cała Polska. Dzisiaj, zaledwie po kilku latach klub piłkarski powstał z popiołów i jest wicemistrzem rozgrywek A-klasy, dodajmy bardzo silnej grupy. Ciężko było to wszystko ogarnąć?

= Oj, było to karkołomna robota, trudno było zebrać myśli. Dzisiaj fajnie to wygląda, lecz wówczas nie było łatwo rozpoczynać wszystko już nie od zera, zaczynaliśmy odbudowę , używając sportowej przenośni  – powiedzmy od minus 20 punktów. Spotkaliśmy wielu życzliwych ludzi, wiele pomocy, ale też mnóstwo obojętności, przeszkód, walki… Cementowała nas wspólnota celu – chcieliśmy jak najszybciej ponownie grać na swoich śmieciach.

= Nie wiem, czy był wówczas, po zalaniu Wilkowa, w Polsce kibic który wierzył że klub się tak szybko podniesie, czy podniesie się w ogóle. A Wilki są dzisiaj blisko wojewódzkiej elity, bo tak trzeba traktować rozgrywki V  ligi. 

= Wszystko jest efektem wielkiego trudu mieszkańców, sportowców, kibiców. Chciałbym tutaj nadmienić, że najwięcej spodziewaliśmy się ze strony PZPN, lecz niestety spotkał nas srogi zawód.  Nie chodzi tutaj o pierwszy zespół, chodzi o młodzież, o dziewczęta, o sprzęt, o sprawy pomocy organizacyjnej.  

= Kto wygra walkę o awans?

= Nasza liga jest wyrównana, pierwszy zespół A-klasy Viking Leśniczówka ma tylko 5 pkt przewagi nad szóstym. Wilki powalczą, choć nasza kadra jest zmienna, zawodnicy to głównie uczniowie i studenci, którzy swój wolny cazs poświęcają na treningi. Przyjeżdżają z Nałęczowa, Puław, Lublina, czy Warszawy… Oczywiście będziemy walczyć, jednak wraz z nadziejami sa obawy – przeciaż awans to radość i kłopoty.

hs

 


Komentarze do '3:3 / Marek Daczka (prezes klubu lubelskiej A-klasy WILKI WILKÓW): – Rozpoczynaliśmy od minus 20 punktów, dzisiaj jesteśmy wiceliderami.' (2)
  • Gajuta10 lat temu Bezpośredni link

    Gratulacje za odbudowę struktur klubu i obiektów panie prezesie. Dobrze wiadomo jak to w naszym kraju jest do kierowania, krzyczenia i krytykowania wszyscy się rwą. Do pracy tylko jednostki a i tak reszta jeszcze krytykuje i mądrości swoje objawia.

  • brawo10 lat temu Bezpośredni link

    szacunek dla WIlkowa za to, że tak fajnie się odbudowali i idzie chłopakom. Natomiast pytania w stylu ” bardzo blisko wojewódzkiej elity” czy „bardzo silnej grupy”… to chyba żarty:) z tym poziomem..

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.