romek
sobota, 1 grudnia 2012, 13:38

3:3 / Michał Gałka (piłkarz Ruchu Izbica, V liga chełmska): – Ciekawa jesień 2012

= Jak podsumujesz wyniki swojego klubu po jesiennej rundzie?

= Początek rundy był znakomity, do szóstej kolejki byliśmy niepokonani. Po nieudanym sezonie 4 zwycięstwa i jeden remis zapowiadały naprawdę dobry czas dla naszej drużyny. Jednak jak to mówią, im dalej w las tym więcej drzew. Brak wyrównanej kadry, kartki, kontuzje spowodowały, że rundę jesienną zakończyliśmy tylko na 7 miejscu. Warto dodać, że przed rozpoczęciem sezonu Ruch doznał znacznego osłabienia, nasz zespół opuściło aż 6 zawodników z podstawowego składu, co wpłynęło na grę drużyny. Jeżeli chodzi o mnie, to początek rundy jak cały zespół miałem niezły, notując w 4 pierwszych meczach 4 bramki i 2 asysty. Niestety sprawy zawodowe spowodowały, że nie mogłem zagrać we wszystkich meczach Ruchu i pod koniec rundy nie było mnie już na żadnym spotkaniu.

= Najlepszy mecz w wykonaniu zespołu?

= Wybierałbym między meczem z Unią Białopole a wygranymi derbami z Tatranem Kraśniczyn (4:0 ). Unia wzmocniona Sławomirem Tatysiakiem, Jackiem Dyszewskim no i z super strzelcem Radosławem Ciołkiem w ataku wydawała się być nie do pokonania, a wygraliśmy bez najmniejszych problemów    4-1. Dla kibiców myślę, że najlepszym spotkaniem były derby z Tatranem, w którym zrewanżowaliśmy się za dotkliwą porażkę w poprzednim sezonie.

 = Kto jest twoim faworytem do awansu? 

= Moim faworytem do awansu jest z pewnością Brat Siennica Nadolna. Od kilku lat Brat walczy o awans, a w tym roku spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Widać, że trener Mariusz Wróbel fa poukładał zespół, znalazł równowagę pomiędzy doświadczeniem a młodością i to zaowocowało dobrymi wynikami. Osobiście jestem pod wrażeniem gry Mariusza Czuluka, gra rewelacyjnie, a młodzi zawodnicy mogą się wiele od niego nauczyć. Piotr Wójciuk, mój bardzo dobry kolega reprezentuje wysoki poziom, wniósł do drużyny dużo spokoju i potrzebnego doświadczenia. Także organizacyjnie zespół z Siennicy jest bardzo dobrze poukładany, zawodnicy pracują w Cukrowni. U nas pomoc  w znalezieniu pracy zawodnikom trochę niestety kuleje i wielu dobrych piłkarzy opuszcza nasz zespół nie mogąc pogodzić treningów z pracą. Z uwagą śledzę także wszystkie mecze Startu Krasnystaw prowadzonego przez Sławomira Kosiora, który mnie jeszcze niedawno szkolił. Trenerowi Kosiorowi bardzo kibicuje i życzę sukcesów osiąganych ze Startem.

= Czy pojawił się może tej jesieni jakiś super talent piłkarski na chełmskich boiskach, piłkarz który podbił serca kibiców?

= Co do super talentu, za który to uważam uważam Kamila Poźniaka i chyba na razie nie ma takiego następcy  w naszej lidze. Doświadczenie wyróżnia na pewno Mariusza Czuluka, Sławomira Tatysiaka, Krzyśka i Mirka Basińskiego. Z młodych wilków doceniam Marka Szponara ze Startu. Ma niesamowity ciąg na bramkę, dobrą technikę i niezły strzał z dystansu. Marek to bardzo młody zawodnik i tylko od niego zależy jak potoczy się jego dalsza przygoda z piłką.

= A jak wypadła młodzież Ruchu Izbica, klubu który dzięki swojej historii jest legendą regionalnej piłki? Rosna następcy Maślony, Horeckich, Kossa, Burych, Stafijowskich i innych

= Bardzo kibicuję naszym młodym zawodnikom z Ruchu Izbica. Młodzikom z którymi pracowałem  i trampkarzom, którymi zajmuje się trener Arkadiusz Orkiszewski. Grzechem było by nie pochwalić się  wynikiem trenera Orkiszewskiego i jego podopiecznych. Trampkarze Ruchu Izbica zajęli 1 miejsce w swojej grupie rozgrywkowej notując same zwycięstwa i tylko jeden remis. Takie wyniki na pewno dają nadzieję na przyszłość. Głęboko wierzę że będziemy mieli możliwość podziwiania któregoś z najmłodszych wychowanków Ruchu chociażby w polskiej ekstraklasie.

Foto: ruch-izbica.futbolowo.pl / lp


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.