romek
środa, 24 października 2012, 08:49

60 LAT Avii Świdnik / Zagrają Orły Górskiego

W tym roku mija 60. rocznica założenia Fabrycznego Klubu Sportowego Avia Świdnik i świdnickiego Aeroklubu.

Z tej okazji, w dniach 26 – 28 października odbędzie się szereg imprez rocznicowych i wydarzeń sportowych.

Najważniejsze zostały zaplanowane na trzy dni – od 26 do 28 października.

W piątek, 26 października, w Szkole Podstawowej nr 7, wyznaczono spotkanie byłych i aktualnych zawodników, trenerów i działaczy obu zasłużonych dla miasta instytucji. Organizatorzy przygotowali 500 zaproszeń. Będą one rozprowadzane za pośrednictwem poszczególnych sekcji sportowych, by nie pominąć nikogo, kto był lub jest związany z Avią i aeroklubem.

Sobota (27 października) będzie dniem sportowym. Największą atrakcję z pewnością będzie stanowił mecz piłkarski Avia – Orły Górskiego. Spotkanie to rozegrane zostanie na boisku Świdniczanki przy ul. Turystycznej o godzinie 13.00. Przedtem odbędzie się turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta Świdnik. Po sąsiedzku, na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3, zorganizowany zostanie festyn rekreacyjny dla dzieci. Rozpocznie się on, podobnie, jak turniej piłkarski, o godzinie 9.00. Na sobotni wieczór umówili się siatkarze, którzy o godzinie 17.00 rozegrają w hali sportowej SP 7 mecz pokoleń siatkarskich Avii.

W niedzielę, o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Józefa na Adampolu, odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji świdnickiego środowiska sportowego i lotniczego.

O szczegółach przygotowań do święta świdnickiego sportu i lotnictwa będziemy informować na bieżąco.

 

swidnik.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.