środa, 3 października 2012, 10:00

B-klasa, LUBLIN, gr. I / Co się stało w Opolu Lubelskim?

Wybijała 60 minuta meczu gdy Krzysztof Rakowski wybijał piłkę na aut widząc leżącego na murawie zawodnika. W tym samym momencie został ostro potraktowany przez jednego z zawodników gości, który stojąc tuż za nim kopnął go od tyłu w nogi. Reakcja naszego zawodnika była na tyle agresywna iż sędzia bez wahania wyciągnął czerwony kartonik. To tylko rozsierdziło już i tak nadmiernie pobudzonego piłkarza i doprowadziło do tego iż podjął on próbę wymierzenia sprawiedliwości arbitrowi tego spotkania. Sędzia nie miał w tym momencie innego wyjścia niż tylko zakończyć to spotkanie.

Konsekwencje tego zachowania będą najprawdopodobniej fatalne dla naszego klubu. Walkower jest oczywisty. Kara finansowa również. Skąd weźmiemy środki na tą karę? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi. Miejmy jednak nadzieję iż Lubelski  Związek Piłki Nożnej weźmie pod uwagę fakt iż było to zachowanie jednego zawodnika a postawa innych piłkarzy nie budziła w tym meczu żadnych zastrzeżeń. Mimo wszystko i tak większość z nas ma niesmak po tym spotkaniu. Nie tak to powinno wyglądać. Niedokończone spotkanie z winy jednego zawodnika chluby nam nie przynosi. Ucierpi na tym i wizerunek klubu jak i piłkarze i kibice naszej drużyny. Długo będziemy to odbudowywać…

Trudno po tym wwszystkim opisywać to co działo się na boisku ale przynajmiej kilka słów na temat meczu:

Pierwsze 20 minut fatalne. Zero walki z naszej strony. Masa błędów. Wynik 0:2. w 25 minucie kontaktowa bramka Rakowskiego. W 32 minucie po błędzie Mateusza Naborczyka Czarni wychodzą na prowadzenie 3:1 i taki wynik utrzymuje się do przerwy. Po przerwie gramy już zupełnie inaczej i spychamy zespół z Puszna do defensywy, czego efektem jest rzut karny. Niestety strzał Kamila Gawryszka broni bramkarz Czarnych. Po naszej postawie w drugiej połowie wydaje się iż powalczylibyśmy jeszcze w o korzystny wynik. Czy z wymiernym skutkiem? Tego się już nie dowiemy…

Prowadzą Błękitni Kierz (19)  przed LZS Elżbieta (16).

źródło: lkswandalin.pl

Kolejka 7 – 29-30 września
LKS Elżbieta 4-3 LZS Poniatowa Wieś
Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska 0-2 Tęcza II Zagórze
Pogoń Trzebiesza 2-1 Wodniak Piotrawin-Łaziska
LKS Wandalin – Czarni Puszno Godowskie
w Opolu Lubelskim; przerwany w 60. minucie przy stanie 1-3 z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gospodarzy
Jaworzanka Rogów 0-3 Wisła Józefów