romek
czwartek, 30 sierpnia 2012, 20:48

Jamcito pisze z oddali (161) / Łaszczów w I lidze!

      Za sprawą piłkarek Korony 29 sierpnia 2012 r. to bez wątpienia wyjątkowy dzień w historii łaszczowskiego sportu, ba, nawet całej Zamojszczyzny. Po raz pierwszy bowiem rozegrano na tym terenie pierwszoligowy mecz, w którym zespół Korony Łaszczów zainaugurował swoje występy na zapleczu piłkarskiej Ekstraligi. To naprawdę osiągnięcie bez precedensu zważywszy, że zaledwie dwa lata temu obecne zawodniczki I ligi stawiały pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu. Pod wodzą trenera-pasjonata udało się w Łaszczowie stworzyć zespół, który w tak krótkim czasie osiągnął tak wiele. Już teraz jest to sukces sam w sobie.

      Inauguracja pierwszoligowej przygody dzielnych dziewcząt nie była udana. Przyjezdne, akademiczki z Katowic, okazały się drużyną silniejszą i wygrały (5:0). Ale nie ma co załamywać rąk, gdyż poobijane w meczach rozgrywanych w ramach ogólnopolskiej olimpiady LZS zawodniczki Korony nie zagrały na miarę swoich prawdziwych możliwości. Ponadto, naprzeciwko sobie miały zespół, którego celem jest powrót do ekstraligi, zespół, w którym gra kilka reprezentantek Polski i Słowacji. Nie chodzi jednak o tłumaczenie porażki, bo ta w sporcie jest rzeczą normalną. Było wiadomo, że pierwsza liga postawi zdecydowanie wyższe wymagania. I tak też się stało. Teraz trzeba myśleć o następnych spotkaniach, z których najbliższe odbędzie się w Krakowie. Tamtejsza Wanda też przegrała u siebie mecz inauguracyjny, a zatem spotkają się dwa zespoły, które zechcą zdobyć pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach. Trzymajmy zatem kciuki.

      Na tarczy wracają z Aleksandrowa seniorzy, którzy ulegli miejscowej Aleksandrii 3:1. Niespodzianki raczej nie było zważywszy, że gospodarze to ścisła czołówka ubiegłorocznych oraz tegorocznych rozgrywek. Rezultat meczu potwierdza fakt, że Korona nadal boryka się z problemem gry defensywnej. Zmorą są także kontuzje podstawowych zawodników drużyny. Na razie jednak żadnej tragedii nie ma. Zespół nie pretenduje przecież do awansu, a jest na tyle mocny, że obawa o spadek z ligi jest bezzasadna.

      Kroku na drodze ku IV lidze nie zwalnia Łada Biłgoraj, która tym razem gościła „czerwoną latarnię” – Victorię Łukowa/Chmielek. Wynik potyczki był z góry do przewidzenia i tak też się  stało, bo gospodarze wygrali…. ale zaledwie 1:0. Oczekiwanego pogromu zatem nie było. Goście zamurowali bramkę, a gospodarze chcieli uzyskać 3 punkty jak najmniejszym nakładem sił.

      Przebudził  się Igros Krasnobród, a ofiarą „wybuchu” stała się Sparta Łabunie, która przegrała aż 4:0. Wynik jest zadziwiająco wysoki, bo przecież w tym sezonie podopieczni trenera Suchowierzcha grają wyjątkowo dobrze i skutecznie. Jednak Igros postawił tym razem poprzeczkę wyjątkowo wysoko i zdemolował łabunian. Czyżby to oczekiwane w Krasnobrodzie odrodzenie tej drużyny? Oby tak się stało, bo to tylko podniesie atrakcyjność rozgrywek.

      Do czołówki tabeli rozgrywek dołączyła Unia Hrubieszów. To rezultat wyjazdowego spotkania w Miączynie, gdzie podopieczni trenera Cisły bez problemu pokonali 3:1 miejscową Olimpię.

      Również  werbkowicki Kryształ dowiódł, że i w tym sezonie należy się z nim liczyć, co potwierdził wygraną 2:1 z mocnym przecież Gromem Różaniec.

      Wbrew pozorom, mimo wyraźniej dominacji Łady, wszystko wskazuje na to, że czeka nas na Zamojszczyźnie interesująca piłkarska jesień. Taki wniosek nasuwa się choćby z faktu, że trzynastą w tabeli drużynę dzieli od trzeciego zespołu dystans zaledwie czterech punktów. To zapowiada twardą walkę sporej liczby wyrównanych drużyn. A nic tak nie cieszy kibiców jak emocje.

      Jamcito Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.