romek
wtorek, 28 sierpnia 2012, 22:43

Jamcito pisze z oddali (160) / Łada dominuje…

      Każde spotkanie „na szczycie” skupia uwagę kibiców. Tym razem hitem czwartej kolejki zamojskiej ligi okręgowej miało być spotkanie w Turbinie, gdzie wicelider tabeli miejscowy Tur gościł zespół lidera – Ładę Biłgoraj. Ten mecz miał pokazać realną siłę obu tych drużyn walczących o V-ligowy prymat w tej grupie rozgrywek. I pokazał. Goście okazali się nadzwyczaj srogim egzaminatorem i zdeklasowali miejscowych wygrywając bezapelacyjnie 4:0. Tym samym już na początku rozgrywek Łada dała pozostałym zespołom jasny sygnał o swoich zamiarach awansu do wyższej klasy rozgrywek. Zapewne historia znowu się powtórzy: w ubiegłym sezonie brylował w rozgrywkach zamojski AMSPN, a teraz szykuje nam się dominacja biłgorajskiej Łady. Wprawdzie to dopiero początek rywalizacji, ale jeśli wicelider nie jest w stanie podjąć u siebie równorzędnej walki z liderem to kto inny ma to skutecznie uczynić?

      W innym ciekawym spotkaniu rewelacyjna dotąd Sparta Łabunie zremisowała z mocną w ubiegłym sezonie Aleksandrią Aleksandrów. Oba te zespoły są teraz w ścisłej czołówce tabeli. Cieszy szczególnie postawa Sparty, która długo broniła się jeszcze w maju przed spadkiem, a teraz sprawia swoim kibicom autentyczną radość. Dobrze się stało, że grono solidnych zespołów powiększyło się o drużynę z Łabuń. Jeśli Sparta ustabilizuje formę to może w tym sezonie zajść naprawdę wysoko.

      Niedawny pogromca Korony Łaszczów Piast Babice poniósł w Hrubieszowie sromotną klęskę i chyba przegrana 5:1 z Unią jest odpowiednią miarą aktualnej wartości zespołu beniaminka. Jeszcze jednak za wcześnie by skazywać ten zespół na degradację, ale już teraz widać, że zmartwieniem Piasta będzie walka o utrzymanie się w lidze okręgowej.

      Nie wiedzie się też Igrosowi Krasnobród, który po zwycięstwie w pierwszej kolejce właśnie w Babicach nie zaznał odtąd smaku zwycięstwa. I chyba też krasnobrodzianom chluby nie przynosi ostatnia wyprawa do Łukowej i uzyskany tam remis z zamykającą tabelę Victorią/Chmielek. Igros stracił dawny rozmach i charakter, stając się bezbarwną drużyną środka tabeli. Szkoda.

      Najwięcej goli padło w tej kolejce w Różańcu, gdzie Grom rozgromił Płomień  Spartan Nieledew (6:2). Tym samym Płomień jest obecnie zespołem, który stracił najwięcej bramek (15). Beniaminka z Nieledwi 60)trudno jeszcze zakwalifikować do jakiejkolwiek grupy: słabeuszy bądź zespołów solidnych. Na razie drużyna płaci frycowe wynikłe z braku ligowego doświadczenia.

      Swoją  pozycję w tabeli poprawiła Ostoja Skierbieszów zwyciężając  (3:1) beniaminka z Bełżca. Być może to zapowiedź skierbieszowian marszu w górę tabeli, bo tam jest odpowiednie miejsce dla tego silnego zespołu.

      W Majdanie Starym nie poradził sobie Kryształ Werbkowice ulegając  miejscowej Tanwii (3:2). Po zwycięstwie nad Unią Hrubieszów przyszła gorycz porażki, ale na tym właśnie polega urok piłki nożnej. Kryształ to jednak solidna od kilku sezonów drużyna i nie ma żadnych obaw o jej ligowy los.

      Korona podejmowała w Łaszczowie Olimpię Miączyn, której dotychczasowym osiągnięciem są dwa remisy. Wprawdzie trzy punkty pozostały u gospodarzy, ale sam wynik (3:2) nie napawa łaszczowskich kibiców zbytnim optymizmem. Już rzut oka na tabelę rozgrywek wskazuje, że tym razem piętą achillesową Korony jest defensywa. Aż 10 straconych bramek w czterech spotkaniach dowodzi, że linia obronna zespołu nie stanowi monolitu, jest po prostu słaba. To z kolei sprawia, że przeciwnikom opłaca się w meczach z Koroną stosować taktykę ofensywną. Ten stan rzeczy należy jak najszybciej zmienić. Współczuję trenerowi Kuczyńskiemu, bo to teraz jego zmartwienie.

      Jamcito


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.