caro
czwartek, 5 lipca 2012, 14:28

Wpaść na weekend do Krasnobrodu

Lato w pełni. Na dworze upalna pogoda, idealna do wypadu na plażę. Jednym z miejsc, gdzie można odpocząć i zasmakować nieco wodnego szaleństwa jest Krasnobród – malowniczo położona miejscowość nieopodal Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W porze letniej, miejscowy zalew oblegany jest przez turystów z całego regionu. W weekend 7 i 8 lipca dojdzie do oficjalnego otwarcia letniego sezonu nad zalewem, ale to nie jedyna atrakcja, dla tych, którzy w najbliższą sobotę i niedzielę udadzą się do niewielkiego miasteczka nad rzeką Wieprz. Od ponad roku istnieje tam Błotny Klub Sportowy „Roztocze”. To właśnie klub z Krasnobrodu jest organizatorem II Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej 2012.

Drugie mistrzostwa Polski, podobnie jak i pierwsze, odbędą się ponownie na roztoczańskiej ziemi. Otwarcie zalewu, połączone z rozgrywkami o tytuł błotnego mistrza, będą wielkim świętem na Roztoczu. Zmodernizowany zalew powiększony został o 10 hektarów w ramach „Projektu Rozbudowy Infrastruktury Turystycznej w Krasnobrodzie”. Zmianie ulegnie także miejsce rozgrywania mistrzostw. W ubiegłym roku wszystkie mecze odbywały się na boisku „za wodną kaplicą”, teraz spotkania oglądać będzie można na dwóch placach, pomiędzy zalewem rekreacyjnym a stadionem Igrosu. – Organizatorzy Roztoczańskiego Jarmarku Turystycznego organizują większość atrakcji w okolicach zalewu. Tam też będą skupieni zainteresowani wydarzeniem. Do obejrzenia meczu na Turzyńcu za „wodną kaplicą” trzeba byłoby przespacerować całe miasto, więc teren przy zalewie jest bardziej atrakcyjny – twierdzi Tomasz Pakuła, prezes BKS Roztocze.

Pakuła nieprzypadkowo wybrał datę mistrzostw na weekend 7 i 8 lipca. Otwarcie zalewu, duży import ludzi z regionu, może jedynie wpłynąć na jeszcze większą frekwencję podczas rozgrywania meczów. A przecież o to chodzi. Piłka, nie ważne czy w wydaniu trawiastym, halowym, plażowym lub błotnym, ma przyciągać na trybuny jak największą liczbę fanów. – Ubiegłoroczne mistrzostwa odbywały się w sierpniu i to było dla Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej łatwiejsze, bo mieliśmy więcej czasu na organizację zawodów. Skoro na Roztoczański Jarmark Turystyczny przybędzie sporo mieszkańców Lubelszczyzny oraz turystów z całego kraju, to musieliśmy zdecydować się na termin lipcowy ze względu przede wszystkim na frekwencję, a co z tym się wiąże – oglądalność błotnych meczów i promocja tej nowatorskiej dyscypliny. Dodam, że propozycja zmiany terminu wyszła od władz miejskich. Cieszymy się, że Urząd Miasta docenia nasz wkład w promocję Krasnobrodu – mówi Pakuła.

Piłka błotna systematycznie się rozwija, idzie do przodu. Dobitnym tego przykładem będzie chociażby liczba drużyn, które wystartują w tegorocznych mistrzostwach. Dla przypomnienia, w roku ubiegłym, w zmaganiach o tytuł najlepszej błotnej ekipy w kraju, wzięło udział jedynie trzy ekipy! W tym roku liczba drużyn znacznie się zwiększyła. Do Krasnobrodu zawita osiemnaście zespołów (dwanaście w kategorii męskiej, cztery w mieszanej, dwie w kobiecej), blisko stu pięćdziesięciu zawodników z całej Polski, m.in. z Białegostoku, Częstochowy, Lublina. Będzie to silna konkurencja. – Zaprosiliśmy jak najwięcej ekip i każdej pomogliśmy możliwie jak najlepiej pomóc w organizacji przyjazdu do Krasnobrodu – kontynuuje Tomasz Pakuła.

Celem dla BKS-u Roztocze jest oczywiście obrona tytułu mistrzowskiego i utrzymanie dominacji wśród najlepszej błotnej ekipy w kraju. Głównym zamiarem jest jednak promocja piłki błotnej, jako nowatorskiej dyscypliny sportu. Pakuła wierzy w swoją ekipę i zapowiada medal w każdej z kategorii. – Mam nadzieję, że BKS Roztocze spisze się i spełni oczekiwania kibiców, bo tych mamy w porównaniu z innymi ekipami najwięcej. W roli faworyta w kat. męskiej mistrzostw, czyli najbardziej prestiżowej, upatruję drużynę Torfowy Rycerz Aptel Białystok. Ciężko mi mówić o wszystkich ekipach, bo znam grę tylko połowy ekip. Nie ukrywam, że chciałbym zagrać w grupie z Błotnymi DJ’ami, MKS Pogoń Tyszowce i Kroczek Zamość, bo wiem, ze z nimi gra byłaby wesoła – w każdej z tych ekip grają moi znajomi, sympatyczni ludzie. Chciałbym raczej uniknąć OAKP Arsenal Lublin (brązowy medal Mistrzostw Polski 2011), KS Rakovia Gepard Zawadka, LC12 Chełm i Krzym Team Podlasie Białystok. Ale zobaczymy z kim da nam los się zmierzyć. Wiem jedno, walka będzie widowiskowa!

Przygotowania do mistrzostw trwały kilka miesięcy. Był to proces długotrwały, niekiedy dość żmudny. – Od kilku dni śpię po cztery godziny, a i członkowie stowarzyszenia mają sporo pracy. Boiska, materiały promocyjne, pomieszczenia, występy artystów, goście, noclegi, współpraca z mediami, wiele stron kwitów, cała logistyka – to szereg czasochłonnych prac. Organizacyjnie tegoroczna impreza zapowiada się o wiele bardziej huczna, aniżeli tak sprzed roku. Przede wszystkim zawody potrwają dwa dni. Na sobotę zaplanowano ceremonię otwarcia, losowanie grup, pokaz filmu „Piłka błotna Polen – Deutschland” w reżyserii Piotra Kawki. Gościnnie wystąpi także zamojska grupa taneczna „Utopia”. O 22.00 „Plays party” – wieczorna impreza dla uczestników turnieju, organizatorów, sponsorów i gości specjalnych.

W niedzielę, już od godziny 9.00, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się konferencja prasowa, z udziałem organizatorów, gości specjalnych i kapitanów drużyn. Na godzinę 10.30 zaplanowano meritum mistrzostw – błotne mecze fazy grupowej. O godzinie 15.00 rozegrane zostaną mecze finałowe, zaś o 20.00, w domu kultury, miejsce miała będzie dekoracja najlepszych drużyn i zawodników mistrzostw. Ponadto planowany jest występ Pawła Wierzchowskiego, który zajął drugie miejsce w turnieju Red Bull Street Style w Łodzi, znalazł się wśród ósemki najlepszych w Mistrzostwach Polski Free Freestyle Football w Myszkowie.

Patronat medialny nad mistrzostwami objął portal Lubelska Piłka – www.lubelskapilka.pl. Zapraszamy w najbliższy weekend do Krasnobrodu. Wody, błota i emocji na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia!

Karol Głuszek – Lubelska Piłka


Komentarze do 'Wpaść na weekend do Krasnobrodu' (1)
  • śmiech7 lat temu Bezpośredni link

    Mks pogoń tyszowce haha

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.