kamilkmiec
poniedziałek, 28 maja 2012, 20:00

Monografia Avii Świdnik na 60-lecie Klubu. Trwają zapisy, czasu coraz mniej

W związku z jubileuszem 60-lecia Avii Świdnik na dzień 1 września planowane jest wydanie monografii sekcji piłki nożnej pod tytułem „Żółto-niebiescy 1952-2012”.

Wydawnictwo w formacie B5 będzie liczyło około 250 stron i będzie podzielone na dwie części. W pierwszej znajdą się rozdziały z opisami poszczególnych sezonów rozgrywkowych. W każdym będą oczywiście zdjęcia piłkarzy, trenerów i drużyn, końcowe tabele i w miarę możliwości statystyki. Drugi dział będzie obejmował indeks nazwisk zawodników występujących w Avii na przestrzeni 60 lat, trenerów, działaczy oraz ludzi związanych z klubem od jego założenia, do dnia dzisiejszego.

– Najbardziej cennymi fotografiami będą te najstarsze, jak na przykład drużyna Stali WSK Świdnik, która w 1955 roku, jako mistrz okręgu lubelskiego wywalczyła pierwszy, historyczny awans do III ligi. Fotografię za pośrednictwem Pani Antoniny Szczuki przysłał mi piłkarz tamtej drużyny Zbigniew Piprek, który obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Pisząc monografię bazowałem głównie na informacjach uzyskanych od byłych piłkarzy mieszkających w Świdniku, ale nie tylko. Wymienię chociażby takie nazwiska jak Bogdan Bukowski, Andrzej Wilk, Tomasz Giełzak, Wiesław Kołodziej, Marek Leszczyński czy Marek Maciejewski. Bardzo dużą pomoc okazali mi bracia Waldemar i Wiesław Brzozowscy, byli zawodnicy Avii i od lat znani pasjonaci futbolu w naszym mieście – przyznał autor monografii Jacek Kosierb.

Wydawnictwo będzie limitowane, a więc o możliwości jego nabycia będzie decydowało tylko i wyłącznie wcześniejsze zamówienie. Można to zrobić na trzy sposoby. Telefonicznie, pod numerem 726 549 336, mailowo – jacekkosierb@interia.pl lub na ostatnim meczu rundy wiosennej III ligi: Avia Świdnik – Izolator Boguchwała, a więc już w najbliższą sobotę, 2 czerwca. Chętni mogą się zgłaszać w przerwie i po meczu do stanowiska spikera. Czasu na zamówienie monografii pozostaje więc, jak widać, coraz mniej.

źródło: swidnik.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.