kamilkmiec
środa, 23 maja 2012, 23:30

Rozmawiali o kondycji sportowej Lubelszczyzny w Grand Hotel Lublinianka

Nie zabrakło prezentacji multimedialnych, przemówień, ale też burzliwej dyskusji. Konferencja „Przyszłości sportu na Lubelszczyźnie” w Grand Hotel Lublinianka 22 maja przeszła do historii. Podczas jej trwania poruszono ważne i trudne tematy. Przedstawiono również sposoby, jak wyjść ze sportowego marazmu Lubelszczyzny w dyscyplinach, w których inne województwa są w stanie osiągać sukcesy, natomiast w naszym regionie nadal jest to „mission impossible”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Lubelska Piłka.

Głos zabrali m.in. Piotr Michałowski z TVP Sport wespół z Pawłem Balcerkiem, Doradca ds. Sportu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka – Waldemar Białowąs,  Prezes Lubelskiego Węgla KMŻ Dariusz Sprawka, Prezes Fundacji Rozwoju Sportu Marcin Bielski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Lublinie Juliusz Szajnocha, Kierownik Oddziału Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim Halina Drozd czy Artur Kapelko, prezes GKS Bogdanka.

Głównym celem konferencji, zorganizowanej przez firmę Excellence Events, było zachęcenie firm w regionie do inwestowania w sport i przekonanie ich do współpracy z władzami miejskimi czy to lokalnymi oraz zaprezentowanie planów rozwoju klubów z naszego województwa. Po kilku prezentacjach i wystąpieniach, doszło do żywej dyskusji, w której padło wiele pomysłów i argumentów, za pomocą których można uzdrowić sport na Lubelszczyźnie. Najwięcej mówiło się o zbudowaniu tak zwanej piramidy szkoleniowej, która miałaby objąć wszystkie dyscypliny. Starano się ponadto na przykładach innych miast z tak zwanej „ściany wschodniej”, a więc Rzeszowa czy Białegostoku, pokazać, że na zdrowych zasadach może działać sport na wysokim, wyczynowym poziomie.

Jak zapewniają organizatorzy, Piotr Górecki i Jacek Skrzyniarz, jeszcze w tym roku postarają się w Lublinie zorganizować konferencję, na którą zaproszą prezesów i działaczy największych klubów w Polsce, jak np. Jastrzębskiego Węgla, Legii Warszawa lub Vive Targi Kielce. Lubelska Piłka będzie im w tym gorąco kibicować.

źródło: własne


Komentarze do 'Rozmawiali o kondycji sportowej Lubelszczyzny w Grand Hotel Lublinianka' (1)
  • polo7 lat temu Bezpośredni link

    Czy chodzilo o Lublin ,czy tez o Lubelszczyzne. czzy Lublin i powiat lubelski.Nic nie ma o przedstawicielach innych powiatow, np. miasta Zamosc.Gdyby zaproszony zostal pan Marcin Zamoyski, dopiero moglby zachlystac sie sytuacja pilki noznej w Zamosciu ,ktora stworzyl.Wytlumaczylby, gdzie podzialy sie pieniadze KS nalezne klubowi za budowe boisk Za Rotunda.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.