Michael
poniedziałek, 14 maja 2012, 22:48

Wracają na właściwe tory? Stal Kraśnik – Unia Nowa Sarzyna 2:0

Od początku spotkania zarysowała się przewaga Stali Kraśnik, którzy przeważali i prowadzili grę.  Gospodarze przeprowadzili dużo akcji, po których zdobywali rzuty rożne, ale bramka nie padła. Dopiero w 36. minucie zespołową akcję Stali rozpoczął Carlos, podał do Szewca, ten odegrał do Eduardo, ten ponownie do Daniela, który wypuścił już na czystą pozycję ponownie Edu, a Brazylijczyk nie miał już problemu z pokonaniem Zastawnego, dając prowadzenie 1:0 dla gospodarzy. Do końca I połowy Stal nadal posiadała przewagę, ale już bez zdobyczy bramkowych. Po przerwie goście doszli do głosu. W 61. minucie było groźnie, kiedy to ostro strzelał z prawego skrzydła Bednarz, ale dobrze interweniował Karol Kurzępa. W odpowiedzi gospodarze znów perfekcyjnie przeprowadzili akcję, Szewc z lewego skrzydła odegrał do Tomka Ryczka, a ten przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem Unii i ta wpadła do bramki gości, podwyższając prowadzenie na 2:0.W odpowiedzi goście przeprowadzili groźną akcję, ale sytuację, przed polem karnym Stali wyjaśnił Damian Pietroń. W 71. minucie Szewc próbował strzału z dalszej odległości, ale niecelnie. Kilka minut później z 35 metrów z rzutu wolnego strzelał potężnie Pavlo Stadnicki, jednak minimalnie nad poprzeczką. W 83. minucie mogło być już 3:0, kiedy to Edu podał do niepilnowanego Ryczka, ale piłka mu podskoczyła i nie trafił praktycznie w 100% sytuacji do pustej bramki. W 87 minucie jeden z zawodników Unii mocno strzelił z wolnego, ale po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Kurzępa i obronił ten strzał. Sędzia doliczył 4 minuty i w ostatniej z nich z rzutu wolnego piłkę posłał w kierunku bramki gości Carlos i tylko minimalnie minęła ona słupek. A tuż po wznowieniu od bramki bramkarza Unii Nowa Sarzyna sędzia zakończył to spotkanie.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Stali. Jest to już drugie kolejne zwycięstwo kraśnickiego zespołu na swoim stadionie. Po słabym starcie w rundzie wiosennej Stal Kraśnik powoli powraca do formy prezentowanej w poprzedniej rundzie. Kolejne spotkanie Stal rozegra w Tomaszowie z tamtejszą Tomasovią w niedzielę 20 maj, o godzinie 17:00.

Stal Kraśnik 2:0 Unia Nowa Sarzyna 2:0 (1:0)

Eduardo 36, Ryczek 64

Stal: Kurzępa – Prasnal, Stadnicki, Pietroń, Carlos – Pacek (86 Leziak), Mielniczuk (90+1 Mietlicki), Eduardo (89 Ręba), Szewc – Szczawiński (60 Brytan), Ryczek.

Unia: Zastawny – Winiarski, Lebioda, Bigas, Bartnik, Łuczak, Oślizło (87 Bielak), Bednarz, Mazurkiewicz (69 Błajda), Telka, Mistrzyk (63 Bąba).

skrót meczu:

źródło: własne

Komentarze do 'Wracają na właściwe tory? Stal Kraśnik – Unia Nowa Sarzyna 2:0' (1)