kamilkmiec
niedziela, 13 maja 2012, 14:42

Chełmianka na dnie tabeli III ligi. Czy jest jeszcze nadzieja?

Chełmianka przegrała ze Strumykiem Malawa 1:3 (1:2) w sobotnim meczu XXV kolejki spotkań III ligi. Tym samym klub się na dnie ligowej tabeli i praktycznie przypieczętował spadek do IV ligi.  Prowadzenie dla zespołu gości uzyskał w 18. minucie Marek Brusik. Dziesięć minut później miejscowi doprowadzili do wyrównania po strzale Marcina Gregorowicza. Jednak dwa kolejne gole zdobyli piłkarze Strumyka. W 35. minucie Maciej Grad, a następnie w 75. minucie meczu Stanisław Pruś.

Dzisiejsza porażka spowodowała, że mamy już czysto iluzoryczne szanse na utrzymanie się w III lidze. Niestety tylko dwa sezony trwała nasza przygoda z tym poziomem rozgrywek. Widać, że w Chełmie nie ma klimatu dla sportu, szczególnie dla piłki nożnej. Najlepsze czasy dla futbolu w „niedźwiedzim grodzie” to lata 70-te, 80-te i pewnie prędko nie powrócą. Brak odpowiedniej infrastruktury, sponsorów oraz porozumienia na linii kluby młodzieżowe(Niedźwiadek) – Chełmianka, to wszystko złożyło się na sytuację jaka obecnie panuje w chełmskim piłkarstwie. Działacze się cieszą, przyznają sobie medale z okazji 35-leica CHOZPN, a piłka w mieście kuleje. Czy naprawdę Chełma nie stać na trzecioligowy futbol? Przecież to tylko czwarty poziom ligowy.

Nie chcę być złym prorokiem, ale po tym sezonie może być bardzo źle. Na pewno nie utrzymamy takiego składu personalnego drużyny jaki mamy, a ten przecież ten nie jest najmocniejszy. Z zawodnikami młodzieżowymi możemy nie dać rady utrzymać nawet IV ligi, Trzeba się otrząsnąć i już w najbliższym czasie zwołać nadzwyczajne zebranie zarządu, aby przedyskutować co dalej z tym klubem ? Kto ma się zająć szkoleniem, a kto pozyskiwaniem sponsorów, ludzi przychylnych Chełmiance. Przeprosić się i nawiązać współpracę z Niedźwiadkiem, aby najzdolniejsi piłkarze trafiali do seniorów Chełmianki.

Mam tylko nadzieję, że po dzisiejszej porażce z zawodników nie zejdzie powietrze i powalczą jeszcze o jakieś punkty. Szkoda by było żegnać się z tą ligą oddając mecze bez walki.

Chełmianka Chełm – Strumyka Malawa 1:3 (1:2),

Brusik 18, Gregorowicz 28, Grad 35, Pruś 75

Chełmianka: Porzyc – Koniczuk, Dyczko (46 Tywoniuk), Krzyżak, Siatka, Wieczorek, Kasperek, Pogorzelec (46 Wyroślak), Gregorowicz (76 Korszla), Krakiewicz, Fajman.

Strumyk: Zieliński – Bieda, Stawarz, Gaca, Skała, Siciarz, Brusik, Brudek, Grad, Wójtowicz, Pruś.

żółte kartki: Dyczko, Tywoniuk (Chełmianka).

sędzia: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).

widzów: 200.

autor: Bogusław Kudelski/chelmiankachelm.futbolowo.pl

Komentarze do 'Chełmianka na dnie tabeli III ligi. Czy jest jeszcze nadzieja?' (3)
  • lineker6 lat temu Bezpośredni link

byłem na meczu i wsyd było patrzeć na piłkarzyków DNO tyle w temacie kibiców może ze 100 osób z rezerwowymi

• wojt6 lat temu Bezpośredni link

Wiater rozpieprzył tą drużynę, oj ciężko będzie po spadku z takim jak obecnie zainteresowaniem ze strony Miasta, bo to wstyd, żeby Chełm miał druzyne w IV lidze, ktora jest de facto piątą ligą

• peter6 lat temu Bezpośredni link

Co Wiater? nie ma pieniedzy,organizacji,to i nie ma wynikow.apropos wstydu to z mlodzieza i w IV lidze sie Chelmianka nie utrzyma!