Michael
poniedziałek, 7 maja 2012, 18:25

Przebudzenie Stali Kraśnik. Ważna wygrana z Polonią

W pierwszej minucie  po rzucie wolnym dla Stali, bramkarz gości musiał piąstkować piłkę zmierzającą do jego bramki. Dziesięć minut później piękną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Marceli Pacek. Jego wrzutka została zatrzymana przez zagranie ręką zawodnika Polonii Przemyśl, jednak sędzia pozostał tym niewzruszony i zamiast karnego podyktował rzut różny. Z rożnego piłkę wrzucał Tomek Ryczek, obrońcy wybili ją przed pole karne, gdzie na piękne uderzenie zdecydował się Witalij Mielniczuk, minimalnie ponad poprzeczką. Dwie minuty później kolejna akcja gospodarzy i tym razem rzut rożny wywalczył Ryczek, który ponownie wykonywał ten stały fragment gry. Piłkę po jego zagraniu uderzał główką Pavlo Stadnicki, jednak ponad poprzeczką. Kilka minut później dwie okazje mieli goście. Najpierw niecelnie strzelał Gwóźdź, a w drugiej akcji próbował strzału z przewrotki Rozman. Następne minuty to przewaga Stali. Dośrodkowanie Prasnala wyłapał bramkarz Polonii, Cisek. Daniel Szewc w kolejnej akcji strzelał z ostrego kąta, ale obronił jego strzał golkiper gości. W 23. minucie aktywny w tym meczu Pacek pociągnął prawą stroną i wywalczył kolejny róg. Z tego rzutu rożnego zagrywał Szewc wprost na głowę Carlosa, piłka świetnie uderzona trafiła w słupek i szczęśliwie złapał ją bramkarz Cisek, a wszystkim kibicom wydawało się że wpadła ona do siatki. Za minutę akcję przeprowadził Eduardo podał do Prasnala, ten zagrał z powrotem do Edu, następnie odegrał w pole karne do Ryczka, który pokonał golkipera Polonii, wyprowadzając drużynę na prowadzenie 1:0. Goście zaraz próbowali wyrównać, ale ich strzał obronił dobrze spisujący się w tym meczu Kurzępa. W 39. minucie Eduardo oddał groźny strzał niestety obok słupka. Sześćdziesiąt sekund później znów akcja Marcelego Packa, który pięknie dośrodkował w pole karne Polonii, a tam z powietrza piłkę uderzył Szewc, ustalając wynik na 2:0 do przerwy.

Po przerwie znów przewaga należała do kraśnickiej Stali. Najpierw Edu długą, krosową piłką uruchomił Ryczka, a ten strzelał z ostrego kąta, jednak na posterunku znajdował się golkiper Polonii. W 49. minucie po raz kolejny Pacek wrzucił do Ryczka, który znów z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka. W odpowiedzi Polonia przeprowadziła akcję, ale sytuację wyjaśnili obrońcy gospodarzy. W 53. minucie Szewc wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Edu piękną główką podwyższył wynik na 3:0.  W następnej akcji Szewc odegrał do Packa, ale ten strzelił ponad poprzeczką bramki gości. W 61. minucie groźny strzał oddał zawodnik Polonii, ale obronił Karol Kurzępa. W 71. minucie akcję przeprowadził Tomek Ryczek, wpadł w pole karne mijając trzech rywali, gdzie przy pojedynku z 4-tym wywrócił się, ale sędzia nie zareagował. W kolejnej akcji indywidualnej Eduardo swoim sprytem i szybkością ograł obrońcę Polonii, wpadł w pole karne, oddał strzał, po którym bramkarz sparował piłkę na róg. Polonia próbowała jeszcze zmienić niekorzystny wynik, ale ich strzał pewnie obronił Kurzępa. W 78. minucie uderzał Mielniczkuk, ale jego strzał wychwycił Cisek, golkiper Polonii. Kilka minut później z rzutu wolnego bardzo mocno uderzył Pavlo Stadnicki, ale jego strzał pięściami wybił Cisek. W odpowiedzi groźnie było pod bramką miejscowych, po błędzie w obronie, ale znów obronił Kurzępa. Chwilę po tej akcji gości, prostopadłą piłkę zagrał Mielniczuk, do której doszedł Ryczek i pewnie pokonał Ciska, ustalając wynik spotkania na 4:0. W końcówce jeszcze zawodnik gości strzelał, ale piłkę sparował na róg bramkarz kraśniczan.

Stal w tym spotkaniu pokazała swoją dawną twarz z jesieni i nieliczni kibice, którzy przyszli na stadion MOSiR w Kraśniku na pewno zobaczyli bardzo fajne spotkanie.

Stal Kraśnik – Polonia Przemyśl 4:0

Ryczek 24, 85,  Szewc 40, Eduardo 53

Stal: Kurzępa – Prasnal,Pietroń, Stadnicki, Carlos – Pacek, Mielniczuk, Eduardo, Szewc – Szczawiński (87 Ręba), Ryczek (87 Mietlicki).

Polonia: Cisek – Barszczak, Sobol, Sokil, Gwóźdź, Kazek, Romaniuk (66 Perizhok), Rozman,  Wanat (66 Kwolik), Smalyukh, Jaroch.