kamilkmiec
niedziela, 6 maja 2012, 12:02

Wygrana, która dała lidera w III lidze. Podlasie Biała Podlaska – Stal Mielec 4:0 (FOTO)

W 24. kolejce III ligi lubelsko-podkarpackiej w Białej Podlaskiej Podlasie zwyciężyło 4:0 (3:0) Stal Mielec. Już pierwsze minuty spotkania przyniosły emocje i gole. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków na bramkę mielczan. Po akcji lewą stronę piłka została wrzucona w pole karne, gdzie Jesionek z sześciu metrów zdobył pierwszą bramkę. Prowadzenie jeszcze bardziej zmotywowało Podlasie, które raz po raz zagrażało gościom. Bialczanie po raz kolejny grali szybką piłką, dokładnie ją sobie zagrywając, a do tego imponując wytrzymałością. Tymczasem Stal starała się stwarzać zagrożenie w defensywie bialskiej. Spotkanie nabierało coraz większych emocji, gdy Hołoweńko w 31. minucie głową z bliskiej odległości zdobywa drugą bramkę. Trzecia bramka pada w 36. minucie i ponownie strzela Hołoweńko. Tym razem dostawszy piłkę w polu karnym, między kilkoma obrońcami, wykonał slalom i wyszedłszy sam na sam z Danielem strzelił na 3:0. Do końca pierwszej części gospodarze nie pozwolili gościom na rozwinięcie skrzydeł. W ostatnich minutach na boisku zaczęła się przepychanka, zakończona żółtymi kartami dla Sobiczewskiego i Pruchnika.

Po przerwie Stal spróbowała podjąć walkę i strzelić kontaktową bramkę. Zespół z Mielca miał coraz więcej z gry, ale to Podlasie wyprowadzało bramkowe kontry. W jednej z nich w 54. minucie Maksymiuk strzelił tuż obok słupka. Po godzinie gry na boisku zaczęły mnożyć się faule, przy dalszej przewadze mielczan. Prowadzące Podlasie zaczęło umiejętnie grać w obronie. Kapitan Sobiczewski raz po raz cofał się pod własne pole karne, gdzie toczył pojedynki z Pruchnikiem. Słabość defensywy Stali powtórzyła się w 85. min. gdy w zamieszaniu podbramkowym padła czwarta bramka, autorstwa Maksymiuka.

Sobotnia wygrana była piątym kolejnym zwycięstwem zespołu Władimira Giewrkiana. Wynik 4:0 dał Podlasiu prowadzenie w tabeli do niedzielnego meczu Avii z Tomasovią. Zespół Stali rozczarował, zwłaszcza w grze ofensywnej. Natomiast w Podlasiu po raz kolejny pokaz nietuzinkowych umiejętności dał Wojciech Hołoweńko.

Podlasie Biała Podlaska – Stal Mielec 4:0 (3:0)

Jesionek 4, Hołoweńko 31, 36, Maksymiuk 85

Podlasie: Wasiluk – Jędrzejuk, Adamiuk, Komar, Bojarczuk – Sobiczewski, Litwiniuk, Maksymiuk, Jesionek (70 Sawtyruk) – Hołoweńko, Gawroński.

Stal: Daniel – Marek, Cichosz, Kiciński, Kardyś – Jędryka, Buczyński (57 Kołodziej), Pruchnik, Wolański (63 Skiba) – Łętocha, Ryguła (73 Stępień).

Żółte kartki: Sobiczewski, Jędrzejuk (Podlasie) – Pruchnik (Stal).

Sędzia: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).