Minimalna porażka Stali Kraśnik. Avia umacnia się na pozycji lidera « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
Michael
piątek, 4 maja 2012, 18:00

Minimalna porażka Stali Kraśnik. Avia umacnia się na pozycji lidera

Mecz w Świdniku był rozgrywany w dużym upale, więc gra nie była prowadzona w szybkim tempie. Dopiero w 8. minucie gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną i zdobyli rzut rożny. Po zagraniu Tarkowskiego z rzutu rożnego strzał niecelny oddał Jeleniewski. Pięć minut później ładną akcję przeprowadziła Stal, a Eduardo próbował oddać strzał przewrotką. W 24. minucie meczu sędzia przerwał na minutę spotkanie, aby zawodnicy chwilę odpoczęli i uzupełnili płyny. W 35. minucie Edu rozegrał piłkę z klepki z Marcelim Packiem, ten dośrodkował do Szewca, ale niepotrzebnie starał się przyjąć piłkę, zamiast spróbować od razu strzału. W końcówce I połowy Avia miała swoją okazję, z rzutu wolnego wrzucił w pole karne piłkę Kubiak, ale Kurzępa dobrą interwencją wyjaśnił sytuację. W pierwszej minucie II połowy meczu, długą piłką został wypuszczony Daniel Szewc, jednak nie zdołał jej opanować. W 54. minucie było niebezpiecznie pod bramką Stali, kiedy to z rzutu rożnego wrzucał Kubiak, ale jeden z zawodników gospodarzy strzelił niecelnie. Po godzinie gry Sadło z prawego skrzydła wrzucił w pole karne Stali, wprost na głowę Gizy, który takich szans nie marnuje i pokonał Karola Kurzępę, dając prowadzenie Avii 1:0. W samej końcówce regulaminowego czasu gry, Kucharzewski strzelał z bliska, ale dobrze spisał się Kurzępa, parując piłkę na róg. Z przebiegu gry powinien być remis. Gospodarze jako lider nic wielkiego nie pokazali. Stal na tle lidera ze Świdnika zaprezentowała się pozytywnie. Kraśniccy zawodnicy walczyli, starając się nawzajem uzupełniać i niewiele zabrakło im do przywiezienia jednego punktu z boiska lidera III ligi.

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 1:0 (0:0)

Giza 60

Stal: Kurzępa – Brytan, Pietroń, Stadnicki, Hirka (72 Mietlicki) – Pacek, Mielniczuk, Drozd (79 Leziak), Szewc – Szczawiński, Eduardo.

Avia: Gieresz – Paluszek, Grzegorczyk, Maciejewski, Kubiak, Jeleniewski, Tarkowski (90+2 Rusiecki), Bednarek, Sadło (74 Majewski), Kucharzewski (90 Iracki), Giza (86 Majdan).