Michael
poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 19:34

Niemoc Stali Kraśnik trwa.Trener Jasik zrezygnował, Szewc tymczasową alternatywą?

Początek meczu był dość wyrównany. Pierwszy strzał z 18 metrów oddał w 16. minucie spotkania Jędryka, zawodnik z Mielca, na szczęście ponad poprzeczką bramki Karola Kurzępy. W odpowiedzi ładnie strzelał Rafał Szczawiński, ale obronił Wojciech Daniel, bramkarz mieleckiej Stali. W następnej akcji uderzał z 30 metrów Tomek Ryczek i z trudem obronił golkiper gości. Niestety w 34 minucie spotkania, miejscowi obrońcy w akcji pod własną bramką, wybili za krótko piłkę i skorzystał z tego Kamil Kościelny, pokonując  Kurzępę. Pod koniec I połowy prawą stroną akcję przeprowadził Marceli Pacek, następnie dośrodkował piłkę, ale obrońca gości wybił ją na róg. Po przerwie, w 63. minucie spotkania padł drugi gol dla przyjezdnych. Po rzucie z autu w polu karnym kraśnickiego zespołu do bezpańskiej piłki dopadł Pruchnik i skierował ją do bramki, podwyższając na 0:2 dla mieleckiej Stali. Dwie minuty po stracie bramki, gospodarze wykonywali rzut różny , po którym główką pięknie strzelał Carlos, niestety trafił tylko w spojenie słupka z poprzeczką.  Kilka minut później po stracie futbolówki, goście rozegrali piłkę z klepki i Skiba wyszedł sam na sam z Karolem Kurzępą, ten rzucił się do piłki, jednak wypuścił ją i ten sam zawodnik z ostrego kąta podwyższył na 0:3. Na trzy minut przed końcem regulaminowego czasu, Tomasz Prasnal został sfaulowany w polu karnym mieleckiego zespołu i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Tomasz Ryczek. Do końca spotkania, które sędzia przedłużył o 4 minuty, wynik nie uległ już zmianie.

Jest to już kolejne bardzo słabe spotkanie w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Tomasza Jasika, który po raz ostatni prowadził kraśnicką drużynę. Tuż po meczu złożył on rezygnację z piastowanego stanowiska, która została przyjęta. Kto poprowadzi kraśnicką Stal? Nieoficjalnie mówi się o osobie Daniela Szewca, ale na razie tylko w perspektywie najbliższego meczu z Avią Świdnik. Czas pokaże, czy będzie to jedynie wariant tymczasowy, czy też Szewc dostanie szansę, ażeby dłużej poprawić Stal.

Stal Kraśnik – Stal Mielec 1:3 (0:1)

Ryczek (k) 88 – Kościelny 34, Pruchnik 63, Skiba 79

Stal Kraśnik: Kurzępa – Carlos (90 Hirka), Stadnicki, Pietroń, Ręba – Szewc (79 Kalisz), Pacek (58 Prasnal), Mielniczuk, Brytan – Szczawiński (58 Mietlicki), Ryczek.