kamilkmiec
sobota, 7 kwietnia 2012, 18:01

Zuber zrobił różnicę. KS Polkowice – GKS Bogdanka 1:4

Mecz z KS Polkowice na długo zapamięta Michał Zuber. 19-latek wchodząc na boisko w 46. minucie, całkowicie odmienił losy rywalizacji. Jego dwa trafienia, w dodatku debiutanckie na pierwszoligowym froncie, wyprowadziły GKS Bogdanka na prowadzenie i dały potężnego „kopa” pozostałym zawodnikom, którzy od tej pory nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Łęcznianie wygrali 4:1, bo w dalszej części pojedynku bramki dołożyli Wojciech Łuczak i Michał Renusz.

Podobnie jak w poprzednim meczu z Kolejarzem Stróże, tak i w Polkowicach pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Kontuzja Tomasa Pesira wymusiła na Piotrze Rzepce zmianę w pierwszej linii GKS Bogdanka. Za Czecha pojawił się Adrian Paluchowski, który przed tygodniem dał dobrą zmianę i zdobył jedną z trzech bramek. Wychowanek Agrykoli Warszawa w 25. minucie próbował przelobować stojącego w bramce KS-u Sebastiana Szymańskiego, ale piłka ostatecznie przeleciała nad poprzeczką. Lepszych okazji podbramkowych nie było i po pierwszych kilkunastu dobrych minutach, w kolejnych tempo meczu wyraźnie „siadło”, a i sama gra niespecjalnie się kleiła. Kibice, zgromadzeni tego dnia w liczbie około 700 głów, liczyli na lepszy spektakl po zmianie stron.

Sześć minut po gwizdku obwieszczającym początek drugiej części meczu, KS Polkowice wyszedł na prowadzenie. Centrę Jakuba Więzika wykorzystał Damian Ałdaś i strzałem z pierwszej piłki dał swojej drużynie gola. Radość nie trwała długo, bo chwilę później wprowadzony na boisko, w miejsce Jacka Kusiaka, Michał Zuber nie tyle wyrównał stan rywalizacji, ale też… zdobył drugą bramkę i w 59. minucie łęcznianie prowadzili już 2:1. Najpierw wychowanek Górnika Łęczna skutecznie wykorzystał zamieszanie w polu karnym polkowiczan, a następnie dobił strzał Wojciecha Łuczaka efektownym lobem nad bramkarzem. Przyjezdnym grało się coraz lepiej, bo chociażby w 65. minucie powinno być 3:1. We własnym polu karnym Rafał Darda fatalnie skiksował, a rozgrywający kolejny dobry mecz w tym sezonie Łuczak strzelił z kilku metrów bardzo niecelnie. KS Polkowice odpowiadało tylko po stałych fragmentach gry, ale dobrze grająca defensywa GKS-u nie dała się ani na chwilę wybić z rytmu. Gol w 85. minucie Łuczaka (asysta Zubera) pozbawił podopiecznych Janusza Kudyby jakichkolwiek szans na punkty. Pieczętując zwycięstwo, Michał Renusz już w doliczonym czasie gry popisał się efektowną przewrotką, a przy tym trafieniu asystował mu… Zuber.

Michał Zuber pokazał Piotrowi Rzepce, że należy mu się miejsce w pierwszym składzie GKS Bogdanka.

Aż strach pomyśleć co by się działo na boisku, gdyby trener Rzepka nie dał szans na grę Michałowi Zuberowi, który pojawił się na placu gry zaraz po przerwie. Dwa gole i dwie asysty w ciągu zaledwie 45 minut to wyczyn godny podziwu i zapamiętania. Oby to był dopiero przedsmak tego, co 19-latek może pokazać w barwach GKS Bogdanka. Z 40 punktami na koncie po 24 kolejkach, łęcznianie za tydzień udadzą się do Katowic, gdzie powalczą o kolejne zwycięstwo z miejscową „Gieksą”.

KS Polkowice – GKS Bogdanka 1:4 (0:0)

Ałdaś 51 – Zuber 56, 59, Łuczak 85, Renusz 90

Polkowice: Szymański – Nowak, Darda, Wacławczyk, Kocot (60 Piotrowski) – Janus (76 Sierpina), Salamoński, Dąbrowski, Ałdaś – Piątkowski (35 Więzik), Kuświk

GKS: Prusak – Borovicanin, Sołdecki, Magdoń, Pielorz – Renusz, Bartoszewicz, Nikitović, Łuczak (90 Hermann), Kusiak (46 Zuber) – Paluchowski (89 Oziemczuk),

Żółte kartki: Ałdaś, Wacławczyk (Polkowice) – Sołdecki (GKS)

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice)