kamilkmiec
czwartek, 5 kwietnia 2012, 20:14

Świąteczne derby w Radzyniu

Te derby zawsze wzbudzają sporo emocji. Kibice z Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego czekają na starcie swoich drużyn – Podlasia i Orląt.

Orlęta to wicelider tabeli. W ostatnim meczu przegrały 0:1 z Tomasovią. Radzynianie zaprezentowali się fatalnie. Nieudolne próby pokonania bramkarza tomaszowskiego zespołu zanotowali Łukasz Kępa, Erwin Nowik, Daniel Wróblewski, Rafał Borysiuk, Marek Piotrowicz i Dariusz Ptaszyński. Najlepszym strzelcem drużyny i całej ligi jest Jurij Mychalczuk z dziewięcioma trafieniami na koncie.

W sobotnim spotkaniu nie wystąpią wykartkowani Nowik, a w Podlasiu – Wojciech Hołoweńko, Paweł Komar i Michał Sobiczewski.

Prezes Janusz Daniluk w wypowiedzi dla jednej z lokalnych gazet mówi: – Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostaną zmiennicy. Mam nadzieję, że ta okazja do gry zmobilizuje ich dodatkowo – dodaje. Trener Władimir Gieworkian nie może tym razem narzekać na brak dublerów – w ten weekend rezerwy nie grają. Tylko czy zmiennicy zdołają zastąpić kolegów?

Historia pojedynków Białej z Radzyniem sięga co najmniej 1945 roku, kiedy Orlęta grały z Lotem. W tym sezonie jesienią Podlasie łatwo wygrało z Orlętami 3:0 po bramkach Tomasza Gawrońskiego i Komara. W radzyńskim zespole grają byli azetesiacy – Piotrowicz, Borysiuk i Krzysztof Stężała. Grę w Radzyniu ma za sobą Mateusz Bojarczuk.

Kibice jak zwykle mobilizują swoje siły i szykują „inwazję na Radzyń„. Na spotkanie specjalnie mobilizują się także radzyńscy fanatycy.

Początek derbów byłego województwa w sobotę o 13.00. Arbitrem będzie Radosław Wąsik z Lublina, zapamiętany przez bialskich kibiców z meczu z Izolatorem Boguchwała (18 kartek).

źródło: Michał Laudy/biala24.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.