marek78
niedziela, 25 marca 2012, 13:21

Podlasie wygrywa w jaskini lwa. Siarka Tarnobrzeg – Podlasie Biała Podlaska 1:2

Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III-ligowego Podlasia Biała Podlaska, którzy po bardzo dobrym meczu pokonali samego lidera, Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Mało kto chyba przypuszczał w Tarnobrzegu, że po porażce ich pupili w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią, sobotnie spotkanie może się zakończyć innym wynikiem niż zwycięstwem „Siarkowców”. Piłkarze Władimira Gieworkiana jechali do „jaskini lwa” jak na pożarcie, a tymczasem okazało się, że ten lew nie ma tak ostrych zębów.

Pierwsza część gry to zdecydowana przewaga przyjezdnych, co zaskoczyło wszystkich zebranych na tarnobrzeskim stadionie. Obserwując poczynania obu drużyn można było się zastanawiać, która z drużyn zajmuje fotel lidera. Przez całą pierwszą połowę piłkarze Podlasia co rusz przeprowadzali szturm na bramkę Łukasza Ćwiczaka, stwarzając sobie przy tym mnóstwo sytuacji do strzelenia goli. Gdyby do przerwy goście prowadzili czterema-pięcioma golami, to miejscowi gracze nie mieliby prawa narzekać. A tak po 45 minutach przegrywali, ale zaledwie 0:2 po bramkach Wojciecha Hołoweńko w 10. i 23. minucie.

Druga część gry to już bardziej wyrównana połówka, piłkarze Siarki nie mając już nic do stracenia postanowili przycisnąć zespół przyjezdny i stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych. Lidera było stać tylko na bramkę honorową, którą zdobył Tomasz Wolan w 78. minucie. Nie oznacza to, że Podlasie w tej części tylko się broniło, wręcz przeciwnie. Goście widząc szturm miejscowych mieli stworzone idealne warunki na szybkie kontrataki i parę razy zagrozili bramce Siarki, ale nie potrafili pogrążyć lidera jeszcze bardziej. Tym samym spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu z Białej Podlaskiej i jest to zwycięstwo całkowicie zasłużone.

Zapraszamy do obejrzenia skrótów z tego spotkania autorstwa redaktora Sławomira Strzałki z Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg.

źródło: youtube.com / tvtarnobrzeg

Skład Podlasia: Adam Wasiluk – Mateusz Bojarczuk, Łukasz Mirończuk, Rafał Adamiuk, Paweł Komar (85 Michał Iwańczuk) – Michał Sobiczewski (70 Łukasz Sawtyruk), Piotr Litwiniuk (60 Damian Leśniak), Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Jesionek – Wojciech Hołoweńko, Tomasz Gawroński.

źródło: tv.tarnobrzeg.pl / nadwisła24.pl / własne