kamilkmiec
piątek, 16 marca 2012, 12:48

Waldemar Wiater: Nie przewiduję niespodzianek w składzie

W przerwie między rundą jesienną, a wiosenną, z obozu Chełmianki dochodziły od czasu do czasu niepokojące wieści. Najpierw mówiło się o wycofaniu drużyny z rozgrywek, potem doszły problemy kadrowe. U progu rundy rewanżowej trener Waldemar Wiater liczy jednak na dobry jej start oraz spokojne utrzymanie się w trzecioligowym gronie.

Czy jest Pan zadowolony z okresu przygotowawczego?

Waldemar Wiater (trener Chełmianki): – Biorąc po uwagę warunki w jakich przyszło nam trenować, to nie za bardzo. Mieliśmy wielkie problemy z salą, gdy na dworze panowały kilkunastostopniowe mrozy. Jeden raz w tygodniu, to nie to czego oczekiwałem. Ponadto w trakcie obozu, w czasie ferii salę mieliśmy codziennie, ale w niezbyt dobrych godzinach, gdyż od 12.00 do 14.30, a jak wiadomo część piłkarzy pracuje. Za to bardzo jestem zadowolony z frekwencji na treningach oraz z zaangażowania wszystkich zawodników. Jutro przed meczem z Zaczerniem podziękuję im osobiście za pracę włożoną w przygotowanie do sezonu.

Jak Pan ocenia kadrę zespołu?

– Wiadomo, co było w grudniu. Widmo wycofania zespołu z rozgrywek, zła sytuacja finansowa klubu. Z tym  poradziliśmy sobie, Chełmianka gra dalej. Biorąc pod uwagę nasze obecne możliwości finansowe, to nie możemy sobie pozwolić na wielkie transfery. Mogliśmy pozyskać trzech zawodników Motoru Lublin, ale na przeszkodzie stanęły finanse. Kadra liczy około 20 zawodników. Wypadło ze składu kilku doświadczonych piłkarzy: Tatysiak dostał zgodę na odejście, Grzywna jest kontuzjowany, podobnie jak Postój, którego czeka dłuższa przerwa w grze. Karol Knot postanowił wrócić „na stare śmieci” do Ogniwa Wierzbica, no i jeszcze Piotrek Wójcik, który po kontuzji doszedł do siebie, ale ma problemy z odbudową mięśni. Do składu wrócił Kamil Drob, doszło dwóch zdolnych piłkarzy z drużyny rezerw – Pogorzelec i Drygiel oraz wypożyczyliśmy na okres pół roku pomocnika, Łukasza Korszlę dotychczas grającego w Sparcie Rejowiec Fabryczny. Widać postępy w grze u niektórych zawodników, dobrze prezentują się Siatka, Dyczko, Kogut, Gregorowicz. Inni również prezentują się dobrze. Zobaczymy jak to wszystko przełoży się na grę w lidze.

Jakie oczekiwania przed startem rundy rewanżowej?

– W poprzednim sezonie praktycznie do końca broniliśmy się przed spadkiem do IV ligi. Udało się zachować miejsce w III lidze, ale wszystkich kosztowało to sporo nerwów. Nie chcemy, aby w tym roku było podobnie. Mamy dobry układ gier i nie możemy tego zmarnować. Dobrze wejść w sezon to podstawa. Liczę, że już w sobotę będziemy cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Na koniec chciałbym się spytać o osiemnastkę meczową przed sobotnim spotkaniem. Będą niespodzianki w składzie?

– Nie przewiduję niespodzianek. Mam jeden problem, który związany jest z obroną pracy magisterskiej przez Dawida Wieczorka. Pracę broni w sobotę o 13.00 w Zamościu i nie wiadomo czy zdąży wrócić przed meczem – martwi się trener Wiater. Poza tym wszyscy są zdrowi i chętni do gry. Oto kadra zespołu na mecz z Zaczerniem: Porzyc, Szokaluk – Dyczko, Kogut, Krzyżak, Siatka, Słomka, Tywoniuk – Drob, Koniczuk, Kasperek, Wieczorek, Miksza, Krakiewicz, Bala, Fajman, Gregorowicz, Wyroślak.

Panie trenerze dziękuję za rozmowę. Liczę, że Dawid Wieczorek w sobotę zrealizuje dwa cele, najpierw obroni pracę magisterską, a następnie pomoże zespołowi w odniesieniu zwycięstwa.

– Ja również na to liczę. Dziękuję.

źródło: chelmiankachelm.futbolowo.pl
fot. karpatykrosno.net


Komentarze do 'Waldemar Wiater: Nie przewiduję niespodzianek w składzie' (1)
  • obserwator10 lat temu Bezpośredni link

    WALKA WALKA WALKA – C H E Ł M I A N K A !!!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.