marek78
sobota, 10 marca 2012, 19:46

Chełmianka remisuje ze Spartą Rejowiec Fabryczny 1:1

W ostatnim meczu sparingowym rozegranym przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi, piłkarze Chełmianki zremisowali 1:1 z drużyną Sparty Rejowiec Fabryczny. Szkoleniowiec zespołu z Chełma na pierwszą część spotkania posłał w bój młodzież. Jak się okazało miało to znaczące znaczenie i po rzucie rożnym w 10.min Piotr Filutowski trafił do siatki III ligowca. Na drugą część gry wyszli już zawodnicy bardziej doświadczeni, efektem czego była zdecydowana dominacja w tej części gry zespołu Chełmianki. Mimo przewagi graczy „biało – zielonych” piłka jakoś nie chciała wpaść o bramki Sparty, dość powiedzieć, że piłkarze z Chełma trzykrotnie trafiali w poprzeczkę. Wyrównanie przyszło dopiero w 90.min kiedy to Jarosław Wyroślak z około 16 metrów pokonał bramkarza Sparty.

Ponieważ do rozgrywek ligowych pozostał tydzień chcieliśmy to spotkanie rozegrać na boisku z naturalną nawierzchnią, ale to na czym graliśmy trudno nazwać boiskiem. Raz, że małe, a dwa bardzo nierówne i ciężko naprawdę było przeprowadzić jakieś składne akcje. Mimo wszystko cieszymy się, że udało nam się zagrać na boisku z naturalną nawierzchnią, bo wiadomo na takim boisku gra się inaczej niż na sztucznym – mówi szkoleniowiec Chełmianki Waldemar Wiater

Zapytany o podsumowanie okresu przygotowawczego i o to, czy wykonali wszystko co sobie założyli na początku przygotowań zimowych szkoleniowiec Chełmianki mówi:

– Trzeba znać, że tak powiem specyfikę chełmskich obiektów sportowych. Jeśli my w zimie mamy załatwioną halę zaledwie raz w tygodniu, a w pozostałe dni gdzie jest -25 stopni trenujemy na powietrzu ,to o czym tu mówić?. Dopiero od dwóch tygodni mamy możliwość trenowania na orliku dzięki jednej pani dyrektor, ale z tego co nam się udało wypracować z przygotowania fizycznego jestem zadowolony w 90%. Tym bardziej, że frekwencja na treningach była niemal stu procentowa za co podziwiam chłopaków, bo naprawdę w Chełmie warunki do wyczynowego uprawiania sportu są po prostu fatalne.

Sytuacja w III ligowej tabeli jest taka, że Chełmianka nie może być jeszcze pewna utrzymania. Stąd zapytaliśmy trenera o cel zespołu na rundę wiosenną

– Naszym najbliższym celem jest wygranie dwóch pierwszych spotkań, które mamy na własnym stadionie. Będzie o to na pewno ciężko, bo nikt do nas nie przyszedł, a kilku zawodników nam wypadło. Na szczęście spora grupa naszej młodzieży potrenowała z nami, i naprawdę ci zawodnicy robią duże postępy jak choćby Gregorowicz czy Koniczuk. A celem na całą rundę jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w lidze by nie było jak w poprzednim sezonie, bo na II ligę nas nie stać i jeszcze długo nas nie będzie stać.

Sparta Rejowiec Fabryczny – Chełmianka Chełm 1:1 (1:0)
Bramki:Filutowski 10′ – Wyroślak 90′

Chełmianka: Porzyc – Dyczko, Krzyżak, Kogut, Fajman – Miksza, Korszla, Koniczuk, Pogorzelec – Drygiel, Bala. Oraz: Siatka, Kasperek, Wieczorek, Wyroślak, Krakiewicz, Gregorowicz i Drob.

źródło: własne / chelmiankachelm.futbolowo.pl


Komentarze do 'Chełmianka remisuje ze Spartą Rejowiec Fabryczny 1:1' (2)
  • kibic7 lat temu Bezpośredni link

    to sedzia zremisowal ! gdyby nie przedłużył drugiej połowy o 10 minut to chelmianka by przegrała, ale wstyd !!!

  • obserwator7 lat temu Bezpośredni link

    człowieku wyluzuj, to tylko sparing, bramka padła w 92 min. meczu

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.