Stal Kraśnik gromi Lewart Lubartów (wideo) « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
Michael
niedziela, 19 lutego 2012, 23:00

Stal Kraśnik gromi Lewart Lubartów (wideo)

Sobotni mecz sparingowy Lewartu Lubartów i Stali Kraśnik rozgrywany był na sztucznej nawierzchni w Lublinie na ulicy Poturzyńskiej, przy sztucznym oświetleniu. Pierwsza połowa przebiegała przy lekkiej przewadze kraśnickiego zespołu. Defensywa drużyny Lewartu dość skutecznie odpierała ataki kraśnickiego zespołu aż do 43. minuty meczu, kiedy to padła pierwsza bramka i jedyna w I połowie tego spotkania. Po akcji prawym skrzydłem, Tomasz Prasnal zagrał  górą idealnie do Eduardo, który następnie minął obrońcę Lewartu i z ostrego kąta pokonał lubartowskiego golkipera.

Po przerwie Stal już zdecydowanie panowała niepodzielnie na boisku. Drużyna z Lubartowa ograniczała się jedynie do kontr, jednak bardzo dobrze w defensywie radziła sobie dwójka Pietroń – Carlos, którzy pewnie przerywali akcje Lewartu. W 52. minucie pięknie strzelał Tomasz Ryczek, ale minimalnie niecelnie. Dwie minuty później Daniel Szewc wrzucił piłkę w pole karne do bardzo aktywnego w tym sparingu Ryczka, ale ten uderzył ponad poprzeczką. W 64. minucie Sebastian Brytan, pięknym krosowym podaniem uruchomił Ryczka, ten podciągnął z piłką w pole karne przeciwnika i odegrał do Stalęgi, który nie miał już problemów z podwyższeniem wyniku na 2:0. Po 10 minutach sam na sam z bramkarzem Lewartu znalazł się Stalęga, ale w tym pojedynku lepszy okazał się zawodnik z Lubartowa. W 84. minucie z około 40 metrów ładnie strzelał Brytan, ale minimalnie ponad poprzeczką. W następnej akcji Witalij Mielniczuk zagrał na lewe skrzydło do Ryczka, ten wygrał biegowy pojedynek z zawodnikiem lubartowskim i pokonał golkipera Lewartu. Na dwie minuty przed końcem spotkania znów Mielniczuk kapitalnym podaniem wypuścił Ryczka, tym razem środkiem boiska. Po jego strzale piłkę zdołał jeszcze dotknąć bramkarz, ale ostatecznie i tak ugrzęzła w siatce lubartowskiego zespołu po raz czwarty. W pojedynku obu lubelskich drużyn zdecydowanie lepsza okazała się drużyna z Kraśnika, która zasłużenie wygrała i przy odrobinie lepszej skuteczności w tym meczu wynik mógł być o wiele wyższy.

Stal Kraśnk: Kurzępa – Prasnal, Carlos, Pietroń, Stadnicki – Szewc, Mielniczuk, Ryczek, Drozd – Szczawiński, Eduardo; zagrali również: Kalisz, Brytan, Stalęga, Leziak, Żuber i zawodnik testowany.