marek78
sobota, 18 lutego 2012, 07:33

Nowy stadion Avii Świdnik już za rok

Przedstawiciele Urzędu Miasta, w poniedziałek podpisali umowę na dofinansowanie stadionu miejskiego. Inwestycja ma być gotowa do końca 2013 roku.

– Wielokrotnie ogłaszano klęski i wieszczono, że zapomnieliśmy o stadionie. Chciałbym jednak podkreślić, że nigdy nie zaniechaliśmy planu budowy stadionu miejskiego – zapewnia Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika – Wszystkie opóźnienia spowodowane były złą współpracą z firmą, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji stadionu. Brak dokumentacji uniemożliwiał podpisanie rozpoczęcia procedur.

Obecnie urząd jest w posiadaniu pozwolenia na budowę i nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze w lutym ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Według zapowiedzi inwestycja ruszy jeszcze tej wiosny. Cała inwestycja ma być gotowa do końca 2013 roku, jednak władze miasta zapewniają, że zrobią wszystko aby stadion był gotowy już we wrześniu przyszłego roku.

Jest to kolejna inwestycja ratusza w infrastrukturę sportową. Na przestrzeni kilku ostatnich lat w Świdniku pojawiły się kolejne boiska „Orlik”, infrastruktura przy szkole nr 7, już wkrótce rozpoczną się pracę związane z budową kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

– My też kibicujemy świdnickim sportowcom, dlatego, mimo, że potrzeb w mieście jest bardzo dużo i wiele środowisk jest sceptycznych wobec tak dużym wydatkom na inwestycje sportowe, staramy się inwestować w kulturę fizyczną i sport – mówi W. Jakson – Oprócz budowy nowej infrastruktury, staramy się maksymalnie wspierać szkolenie młodzieży. Od dwóch lat przekazujemy też dotacje na piłkarską i siatkarską drużynę seniorów, dzięki czemu nie daliśmy głównemu sponsorowi nie pretekstu do wstrzymania swojej dotacji dla klubów. Utrzymujemy obiekty sportowe, co stanowi dodatkowo koszt ponad 1 mln złotych z budżetu miasta.

Przebudowa Stadionu nastąpi zgodnie z licencją PZPN dla II ligi piłkarskiej. Trybuny głównego boiska będą mogły przyjąć blisko 3000 osób. Zmodernizowane zostanie nie tylko główne boisko piłkarskie o naturalnej murawie, ale również boisko treningowe (pełnowymiarowe i oświetlone) z nawierzchnią syntetyczną.

– Podobnej klasy obiekt znajduje się w Łęcznej i cieszy się ogromnym powodzeniem – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta – A nasze boisko będzie jakościowe nawet lepsze .

Przebudowa obejmie również zaplecze. Całość terenu i poszczególne sektory zostaną wydzielone i ogrodzone, dla bezpieczeństwa korzystających zawodników i kibiców drużyn przeciwnych. Od strony ul. Żwirki i Wigury powstaną parkingi.

Przedsięwzięcie pt. rewitalizacja północnych obszarów przyległych do strefy przemysłowej miasta Świdnik jest kompleksowym projektem wynikającym z Programu Rewitalizacji Świdnika, dotyczącym odnowienia zaniedbanych terenów ulokowanych na obrzeżach strefy mieszkalnej miasta i znajdujących się w sąsiedztwie obiektów przemysłowych – WSK PZL, Parku Przemysłowego, PKP i przyfabrycznego lotniska. Są to tereny zróżnicowane funkcjonalnie, które cechuje znaczny stopień degradacji i niedoinwestowania, charakterystyczny dla peryferyjnej lokalizacji, obejmujący przebudowę stadionu przy ul. T. Góry, rewitalizacji budynków położonych przy ul. Kolejowej oraz rewitalizacji Parku Miejskiego. Koszt całkowity projektu wynosi ponad 23 miliony zł. Z Unii Europejskiej dostaniemy blisko 10 milionów zł, co stanowi 54,21% wydatków kwalifikowalnych.

źródło: swidnik.pl / aviaswidnik.futbolowo.pl
foto: aviaswidnik.w.interia.pl.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.