caro
wtorek, 31 stycznia 2012, 22:43

Rafał Turczyn (Omega Stary Zamość): Chcę być blisko domu

Rafał Turczyn mając 18 lat opuścił rodzinny Zamość i zdecydował się na transfer do rzeszowskiej Resovii. Od sezonu 2010/2011 jest zawodnikiem drugoligowej Stali Stalowa Wola. W rundzie jesiennej wystąpił w siedemnastu meczach „Stalówki”, trzynaście razy wychodząc w podstawowej jedenastce. Dość nieoczekiwanie poprosił działaczy „zielono-czarnych” o możliwość półrocznego wypożyczenia. Turczyn przyznaje, że głównym powodem jego decyzji była tęsknota za najbliższymi.

Lubelska Piłka: Powrót na Zamojszczyznę wywołał niemałe zdziwienie wśród kibiców. Grałeś w podstawowym składzie drugoligowej Stali Stalowa Wola, dlaczego więc zdecydowałeś się odejść?

Rafał Turczyn (Omega Stary Zamość): – Wyjechałem z domu mając 18 lat. Trochę czasu spędziłem już poza nim i po rozmowie z rodzicami oraz najbliższymi, zdecydowałem się wrócić do Zamościa na pół roku, aby odpocząć i nabrać radości z gry w piłkę. To była prośba z mojej strony, aniżeli decyzja władz „Stalówki”.

Nie masz ambicji, by grać w wyższej lidze, rozwijać się, nabierać doświadczenia?

– To nie jest tak. Ci, którzy mnie znają i wiedzą, o co chodzi, to nigdy nie powiedzą, że brakuje mi ambicji. Musiałaby trafić się jakaś super propozycja, żebym pojechał gdzieś dalej w Polskę. Zdecydowałem się powrót do domu i z tego się cieszę. Miałem propozycję w wyższych lig niż czwarta, ale powtarzam – chcę być blisko domu.

Wydawało się, iż powrócisz do AMSPN Hetman Zamość. Ostatnio bliżej Ci jednak do Omegi Stary Zamość. Dlaczego Omega, a nie AMSPN?

– To już trzeba pytać się działaczy w Zamościu, dlaczego nie zagrał w AMSPN. Dostałem telefon od trenera Herbina. Rozmowa z prezesem Gochem była krótka i konkretna. Mogę powiedzieć, że na dziewięćdziesiąt procent będę reprezentował Omegę w najbliższej rundzie.

Rafał Turczyn po trzech latach wraca w rodzinne strony.

Jakie są plus, a jakie minusy Twojego powrotu na Zamojszczyznę?

– W każdej sytuacji staram się być optymistą i szukać plusów. Myślę, że powrót do domu i bycie z rodzicami i znajomymi to największy plus. Na pewno pod względem piłkarskim i sportowym na tym nie stracę. Trener Herbin ma bogaty warsztat trenerski, dużo się jeszcze mogę nauczyć. Ponadto wielu chłopaków w Omedze prezentuje bardzo dobry poziom.

Chciałbyś zagrać jeszcze wyżej? Masz kontrakt w Stalowej Woli do 2013 roku. Planujesz powrót do Stali? Czy chętnie zmieniłbyś otoczenie na inne?

– Jak to się mówi – nigdy nie mów nigdy. Dostałem zgodę na pół roku wypożyczenia. Po tym okresie wracam do „Stalówki”. Jeżeli w między czasie trafi się fajna propozycja, na pewno siądę i ją rozważę.

Nieoficjalnie mówi się, że Stal zalegała Tobie pieniądze oraz popadłeś w konflikt z kibicami. Ile w tym prawdy?

– To kompletna bzdura. Nie wiem skąd to pan wziął. Z kibicami, jak i prezesami nigdy nie miałem problemów. Moja decyzja o odejściu była szokiem dla fanów i działaczy. Długo namawiali mnie, żebym to jeszcze dobrze przemyślał i został w Stalowej Woli, ale ja podjąłem decyzję i zdecydowałem się na powrót do domu. Jeżeli miałbym konflikt to dostałbym wolną rękę w poszukiwaniu klubu, a sternicy Stali nie chcieli nawet słyszeć o rocznym wypożyczeniu. Za pół roku wracam do Stalowej. Będziemy walczyć o awans do pierwszej ligi.

Jak widzisz siebie w Omedze? Zespół zajmuje trzecie miejsce w czwartej lidze i ma tylko trzy punkty straty do wicelidera. Jest więc duża szansa na to, by powalczyć o awans.

– W Starym Zamościu tworzy się fajna drużyna. Jest potencjał i duże ambicje. Myślę, że przychodząc tutaj, pomogę w jakimś stopniu chłopakom w awansie, bo w każdym meczu będziemy chcieli grać o pełną pulę. Na pewno nie będzie odpuszczania, a awans do trzeciej ligi ucieszyłby kibiców.

źródło i fot.: własne.


Komentarze do 'Rafał Turczyn (Omega Stary Zamość): Chcę być blisko domu' (7)
 • polo7 lat temu Bezpośredni link

  No i tak.W Zamosciu zrobiono popeline.MZ -iska.

 • TAK7 lat temu Bezpośredni link

  Super że będziesz grał w Omedze marzyłem o tym jak poinformowałeś że wracasz do Zamościa pamiętam jak grałeś w Hetmanie i wiem no cie stać super że zdecydowałeś o grze w Omedze ci co cie znają to będą dopingować z trybun. Turczyn , Zdunek to spore wzmocnienia dla Omegi ( pomocnik i napastnik )

 • zzzzz7 lat temu Bezpośredni link

  Na ta lige Boniek nie jest potrzebny są juniorzy i tak hetman wchodzi do 4 ligi

 • Anonim7 lat temu Bezpośredni link

  Omega nie ma kibiców

 • Anonim27 lat temu Bezpośredni link

  „omega nie ma kibiców” dlatego że Stary Zamość to bardzo mała miejscowość, nie ma ludzi do kibicowania. Myślę że z czasiem sie to zmieni bo Omega powoli wychodzi z cienia. Ludzie z dalszych okolic o niej usłyszą, zobaczą że warto jeździć na jej mecze.

 • will7 lat temu Bezpośredni link

  Omega to drugi Spartakus sie robi ! Goch wkłada kase jak Kapka w Spartakus, pozniej sprzedadza licencje badz to wszystko szlak trafi ! i Omega witaj w A badz B klasie ! pozdrowienia 🙂

 • tabaluga7 lat temu Bezpośredni link

  w a klasie bo jest 2 zespól pzeciez

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.