caro
środa, 25 stycznia 2012, 21:29

Sylwester Zdunek: Liczę, że odbuduje się w Omedze

W sezonie 2010/2011 był najskuteczniejszym strzelcem Chełmianki Chełm w rozgrywkach trzeciej ligi, mając w swoim dorobku osiem goli. Latem przeszedł do Stali Sanok, w której nie spisał się najlepiej, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców w rundzie jesiennej. Teraz wraca na Zamojszczyznę, – jak sam przyznaje – by się odbudować, i ewentualnie myśleć o grze w wyższej klasie rozrywkowej. Sylwester Zdunek, bo o nim mowa, odpowiedział na pytania Lubelskiej Piłki.

= Przechodząc do Stali Sanok zapowiadałeś walkę o wyższe cele. Pobyt na Podkarpaciu w ogólnym ujęciu należy uznać chyba jako nieudany?

– Na pewno nie na to liczyłem wyjeżdżając do Sanoka. Chciałem osiągnąć więcej. Mam jednak nadzieję, że pobyt w Stali zaprocentuje na plus w przyszłości.

= Co zaważyło na to, że Stal zaprezentowała się jesienią tak słabo, w stosunku do poprzednich sezonów, kiedy była w czołówce III ligi?

– Powiem tak: moja forma odzwierciedlała formę całej drużyny.

= Dlaczego opuściłeś Sanok? Zadecydowały po prostu sprawy rodzinne i chęć bycia bliżej rodzinnego domu?

– Chciałem wrócić do rodziny, znajomych i odbudować się sportowo i psychicznie. Czułem po prostu, że w Sanoku może mi się to nie udać.

= Zostałeś niedawno piłkarzem Omegi Stary Zamość. Ekipa spod Zamościa spisuje się bardzo dobrze w rozgrywkach IV ligi. Skąd w ogóle pomysł na grę w tym klubie?

– Znam ludzi ze Starego Zamościa jeszcze za czasów gry w Nordzie Wysokie. Już wcześniej byli mną zainteresowani. Teraz pojawiła się propozycja, więc z niej skorzystałem.

= Przechodząc do Sanoka chciałeś się rozwijać, grać wyżej. Teraz zostałeś graczem czwartoligowca. Nie sądzisz, że to mały spadek? Chyba stać cię na grę na dobrym, trzecioligowym poziomie?

– Przejścia do Omegi absolutnie nie rozważam w kategorii spadku. Klub jest ułożony niż nie jedna ekipa z trzeciej ligi.

= A nie chciałeś wrócić na stare śmieci do Chełma?

– Lubię wracać do Chełma, mam tam dużo znajomych i jeżeli jest tylko możliwość to tam jeżdżę. Chełmianka na zawsze utkwiła we mnie. To właśnie tam moja przygoda z  piłką nabrała tempa. Jeżeli kiedyś będę miał szansę to z przyjemnością zagram dla tamtych kibiców.

= Już w pierwszej gierce wewnętrznej w nowy klubie Omedze pokazałeś się z dobrej strony, strzelając trzy gole. Liczysz, że w Starym Zamościu się odbudujesz?

– Jakbym nie wierzył w to, że odbuduje się w Omedze, to by mnie tutaj nie było.

= Chciałbyś spróbować swoich sił jeszcze gdzieś wyżej?

– Jeśli pojawi się taka oferta to na pewno będę chciał grać na wyższym szczeblu, aniżeli czwarta liga. Wcześniej jednak muszę pokazać się z dobrej strony na boisku.

źródło: własne.


Komentarze do 'Sylwester Zdunek: Liczę, że odbuduje się w Omedze' (2)
  • kibic7 lat temu Bezpośredni link

    słyszałem, że wczraj na treningu Omegi był Rafał Turczyn, czy to prawda??

  • TAK7 lat temu Bezpośredni link

    Tak to prawda Rafał Turczyn ( Boniek) został nowym zawodnikiem Omegi podobnie jak i Damian Bielec z Roztocza Szczebrzeszyn.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.